Статті

З

Зарплата та відрядження бюджетників: Кабмін затвердив «безготівкові» зміни

(коментар до постанови КМУ від 03.11.2019 р. № 918, постанова КМУ від 2 лютого 2011 року № 98, зі змінами, останні з яких
внесено постановою КМУ від 03.11.2019 р. № 918 (витяг))

22 листопада, 2019
Тема:

Статтю взято з газети: "Новий бюджетний облік", №11/2019

Ірина Басова, головний редактор газети

На початку листопада Кабмін затвердив зміни, що стосуються виплат працівникам бюджетних установ у безготівковій формі і які були анонсовані як такі, що зменшать паперовий документообіг (принаймні той, що стосується виплати заробітної плати та виплат у зв’язку з відрядженнями) бюджетної установи. Які нормативні документи зазнали змін? Які нові норми слід застосовувати і з якої дати? Про все це детально нижче.

Порядок № 1231 Загалом дія Порядку № 1231 не поширюється на бюджетні установи, однак на деякі зміни в цьому документі слід звернути увагу й нам. Зокрема, тепер до конкурсу будуть допущені банки, які мають систему дистанційного обслуговування рахунку, а саме «клієнт — Інтернет — банк» (новий п.п. 13 п. 7 Порядку № 1231). Раніше ця вимога не була обов’язковою. Також Мінфін буде, серед іншого, моніторити відповідність банківських приміщень, в яких обслуговують клієнтів, вимогам щодо забезпечення доступу маломобільних груп населення. Тож для бюджетної установи співпраця з таким банком буде більш комфортною.

Ще одна важлива новація (й одночасно відповідь на одне із запитань наших читачів) — нарахування відсотків на залишок коштів на зарплатному рахунку. Згідно з доповненим п. 2 (графа 2) додатка 2 до Порядку № 1231 банк зобов’язаний нараховувати відсотки на залишок за поточним рахунком, за яким проводять виплату зарплати працівникам бюджетних установ, у розмірі не менш як 50 відсотків середньозваженої процентної ставки в річному обчисленні за місяць за строковими депозитами в національній валюті.

Крім підкреслених вище змін, Мінфін має у двомісячний строк забезпечити проведення конкурсного відбору уповноважених банків, через які здійснюють виплату пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ. Як тільки конкурс відбудеться та буде визначено переможців, слід буде укласти з визначеними банками договори на обслуговування.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Міністерства та інші центральні й місцеві органи виконавчої влади протягом місяця з дня ухвалення рішення конкурсною комісією щодо визначення уповноважених банків зобов’язані укласти з ними договори про виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також рекомендувати державним колегіальним органам також укласти відповідні договори.

Постанова № 318 До цього документа коментованою постановою внесено одну важливу зміну: з п. 1 постанови № 318 виключено згадку про обов’язкову письмову згоду працівника на виплату заробітної плати через уповноважений банк. Задум законотворців був у тому, щоб унеможливити виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ готівкою, а вийшло те, що вийшло… Пояснимо.

З одного боку (якщо прямо читати), оновлений п. 1 постанови № 318 установлює, «що виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ здійснюється через уповноважені банки, які визначаються за результатами конкурсного відбору <…>» — виходить, що виплачувати зарплату готівкою підстав немає і письмова згода працівника не потрібна. Але з другого — в українському законодавстві це не єдина норма, яка зобов’язувала роботодавця мати письмову згоду працівника отримувати зарплатню на банківську картку. Ідентичну вимогу містить документ вищої юридичної сили, ніж постанова № 318, — Закон про оплату праці, згідно з ч. 5 ст. 24 якого виплачувати заробітну плату можна через установи банків за особистою письмовою згодою працівника.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Первинними все ж таки є юридичні відносини працівника з банком: саме працівник укладає окремий договір з банком на обслуговування карткового рахунку (навіть якщо це відбувається в межах зарплатного проекту установи). Отже, найперше для виплати зарплати через банк у працівника має бути відкритий такий рахунок, наступний крок — надати роботодавцю реквізити рахунку для перерахування коштів. Наявність письмової згоди тут буде третинною. Якщо ж працівник свідомо відмовляється від відкриття рахунку, то в роботодавця просто не залишиться вибору, і зарплату доведеться платити готівкою, аби не наразитися на штрафи за невиплату зарплати. Може, ця ситуація буде й нечастою, однак «ставити хрест» на зарплатній готівці ще зарано.

ДО ВІДОМА. Бюджетній установі може загрожувати штраф від Держпраці відповідно до абз. 3 та 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, а посадовим особам установи — адмінштраф відповідно до ч. 1 та 2 ст. 41 КпАП.

Постанова № 98 Також коментованою постановою було внесено невеликі за кількістю, але дуже суттєві зміни до головної постанови з питань відрядження працівників — постанови № 98 (витяг із документа див. нижче). Так, новий п. 5 постанови № 98 фактично заборонив видавати з каси аванс на відрядження працівникові та, відповідно, приймати в касу залишок невикористаних коштів. Тож тепер усі розрахунки з відрядженими працівниками мають бути в безготівковій формі: аванс перераховуємо на картковий рахунок працівника (новий абз. 1 п. 5 постанови № 98), невикористаний залишок коштів працівник вносить на рахунок підприємства.

НЮАНС. Жодного слова про ситуацію, коли слід видати працівникові відшкодування витрат на відрядження / перевитрати, в коментованій постанові немає. Отже, заборони видавати такі суми готівкою також не існує.

Окрім того, відтепер чітко визначено валюту авансу. Якщо відрядження:

  • у межах України — аванс у гривнях;
  • за кордон — або у валюті держави, до якої відряджають працівника, або в доларах США / євро, або в гривневому еквіваленті (за офіційним курсом Національного банку, установленим на день видачі авансу).

Зауважимо, що до профільної стосовно відряджень Інструкції № 59 відповідних змін не внесено, однак це не означає, що їх не слід застосовувати. У цьому випадку коментована постанова має вищу юридичну силу, ніж наказ МФУ, яким затверджено Інструкцію № 59, тож норми постанови № 98 є пріоритетними для застосування.

Недорегульованим з точки зору безготівкових розрахунків із підзвітною особою поки що лишається господарський підзвіт.

Насамкінець зазначимо, що постанова № 918 набула чинності 9 листопада.

Календар бухгал­тера
20.12.19

Податкову декларацію з ПДВ за листопад 2019 року (платниками, у яких податковий період дорівнює кале

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за листопад 2019 року

Декларацію з акцизного податку за листопад 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку