Статті

Ч

Частина орендної плати орендодавця-КНП іде в місцевий бюджет: чи залишиться КНП неприбутковим?

(коментар до ІПК ДПСУ від 22.10.2019 р. № 926/6/99-00-07-02-02-15/ІПК)

31 жовтня, 2019
Тема:

Статтю взято з газети "Медична бухгалтерія" №21/2019

Наталія Голіяд, експерт газети

З ходом медичної реформи дедалі більше медичних закладів набирають нової організаційної форми — стають ЗОЗ-КНП та звикають до статусу неприбуткових. Однак і в неприбутковості є білі плями, з якими час від часу доводиться стикатися. Однією з таких стало питання щодо правомірності розподіляти дохід ЗОЗ-КНП. Оскільки однозначної офіційної відповіді на нього податківці досі не надали, ми надіслали запит до органів ДПС та отримали коментовану ІПК.

Суть питання Міська рада, яка є засновником КНП, рішенням сесії затвердила питання щодо перерахування частини орендної плати до міського бюджету.

Для того щоб розібратися у правомірності цієї ситуації, розглянемо її з «різних сторін барикади»: з точки зору міської ради та з точку зору ЗОЗ-КНП.

Міська рада З одного боку, до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить встановлення для підприємств, що є комунальною власністю відповідних територіальних громад, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету (п. 29 ч. 1 ст. 26 Закону № 2801)Комунальні унітарні підприємства мають відраховувати частину чистого прибутку до місцевих бюджетів відповідно до порядку та нормативів, визначених відповідними місцевими радами. Якщо таких документів немає, відрахування до місцевого бюджету не здійснюють (лист Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 р. № 24082/7/99-99-19-03-02-17, ІПК ДФСУ від 18.04.2018 р. № 1703/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР.

Крім того, відповідно до ст. 19 Закону про оренду держмайна2 методику розрахунку орендної плати та пропорції її розподілення між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначають органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим (для об’єктів, що належать Автономній Республіці Крим), та органи місцевого самоврядування (для об’єктів, що перебувають у комунальній власності) на тих самих методологічних засадах, як і для об’єктів, що перебувають у державній власності.

Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 р. № 2269-XII.

Нібито поки що все ясно: міська рада має право встановити та відрахувати частку доходу / прибутку ЗОЗ-КНП до місцевого бюджету.

ЗОЗ-КНП З другого боку, КНП має статус неприбуткової організації. Згідно з п.п. 133.4.1 ПКУ3 неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
  • утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи містять заборону розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частину серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних із ними осіб;
  • установчі документи передбачають передання активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
  • внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

У цьому місці згадуємо, що орендна плата є доходом КНП. Згідно з п.п. 133.4.2 ПКУ доходи (прибутки) неприбуткової організації використовують виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Тобто прибуток слід використовувати виключно на реалізацію статутної діяльності підприємства.

Абзац 2 п. 16 постанови № 4404 наполягає, що неприбуткову організацію виключають з Реєстру на підставі рішення контролюючого органу в разі розподілення доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних із ними осіб.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» від 13.07.2016 р. № 440.

З чого робимо висновок, що жодних винятків щодо розподілення прибутку між неприбутковою організацією та її засновником законодавством не передбачено.

Зважаючи на все сказане вище, податківці в коментованій ІПК дійшли висновку, що в разі недотримання неприбутковою організацією вимог, установлених п. 133.4 ПКУ, організація підлягає виключенню з Реєстру неприбуткових установ та організацій із визначенням податкового зобов’язання з податку на прибуток відповідно до пп. 133.4.3 та 133.4.4 ПКУ. Тобто міська рада, яка є засновником комунального некомерційного підприємства (ЗОЗ-КНП), цілком може рішенням сесії затвердити перерахування частини орендної плати до міського бюджету, однак при цьому «підставляє» ЗОЗ-КНП, яке втрачає статус неприбуткового з усіма наслідками — виключенням з Реєстру неприбуткових установ та організацій та подальшою сплатою податку на прибуток.

Вихід: проводити роз’яснювальну роботу із засновником з метою внести зміни до місцевого Положення про розподілення прибутку комунальних підприємств та вивести з-під його дії медичні КНП.

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку