Статті

Н

Надаємо відпустку за декілька років: чи потрібно дотримуватися обмеження у 59 к. дн.?

 (Лист Мінсоцполітики від 08.07.2019 р. № 793/0/204-19)

02 серпня, 2019

Cтаттю взято з газети  "Бухгалтерія: бюджет"№29 

Вихователь закладу дошкільної освіти використовує щорічну основну відпустку (42 к. дн.) за період 02.01.2018 р. — 01.01.2019 р. та 20 к. дн. за період 02.01.2019 р. — 01.01.2020 р. Відпустка триває 62 к. дн. (42 + 20) з 01.07.2019 р. по 01.09.2019 р. безперервно. Чи можна надати відпустку такої тривалості? Чи лише 59 к. дн.?

У цьому випадку можна надати відпустку на 62 к. дн. без перерви, і порушення не буде. Пояснимо.

По-перше, ви надаєте щорічну основну відпустку за різні робочі роки: за один (02.01.2018 р. — 01.01.2019 р.) — повної тривалості (42 к. дн.) та за другий (02.01.2019 р. — 01.01.2020 р.) — частину (20 к. дн.).

По-друге, норма, що обмежує надання відпустки 59 к. дн., зазначена в ч. 3 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР і передбачає: «Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 календарних днів». Ця норма стосується надання кількості днів відпустки (основної + додаткової) за один робочий рік. Якщо ж відпустку надають за декілька робочих років (як у даному випадку), то це обмеження не працює, що підтверджує і Мінсоцполітики в листі від 08.07.2019 р. № 793/0/204-19.

Вікторія Змієнкоголовний редактор газети «Зарплата та кадрова справа»

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку