Статті

Ч

Член комісії на виборах народних депутатів у відпустці: як працюють гарантії за місцем роботи?

Cтаттю взято з газети  "Бухгалтерія: бюджет"№26 

Чи потрібно на період виборчого процесу увільняти від основної роботи працівників (членів комісії), які знаходяться у щорічній основній відпустці?

Якщо відпустку працівникові на момент залучення до роботи в комісії уже надано, то все залежить від варіанта залучення його до роботи у виборчій комісії: з оплатою чи безоплатно. Нагадаємо, що гарантії для працівників, яких залучено до роботи у виборчих комісіях на виборах народних депутатів, передбачено Законом України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 р. № 4061-VI (далі — Закон № 4061).

Безоплатна основа Для членів комісійяких залучають на безоплатній основі, ч. 11 ст. 36 Закону № 4061 передбачає такі гарантії:

1) на час безпосереднього виконання обов’язків члена виборчої комісії на кожного члена виборчої комісії поширюються гарантії і компенсації, передбачені законодавством для працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків у робочий час. При цьому відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 р. на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку;

2) члени виборчої комісії увільняються від виконання службових обов’язків за місцем постійної роботи на час, необхідний для здійснення обов’язків члена комісії, на підставі письмового повідомлення голови, заступника голови чи секретаря відповідної виборчої комісії про скликання засідання комісії або рішення виборчої комісії про залучення члена комісії до участі в інших заходах, передбачених Законом № 4061.

При цьому відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно з законодавством така особа підлягає увільненню на цей час від основної роботи зі збереженням зарплати.

Отже, переносяться на інший період чи продовжуються щорічні відпустки лише членів комісій, за якими за місцем роботи зберігають середню зарплату. Тобто норма працює лише для членів комісій, яких залучають на безоплатній основі за основним місцем роботи (ч. 11 ст. 36 Закону № 4061). Для сумісників ця гарантія не працює.

При цьому врахуйте такі нюанси:

1) норма п. 2 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки про перенесення/продовження відпустки поширюється лише на щорічні відпустки (основні та додаткові, в тому числі за стаж держслужбовцям чи посадовим особам ОМС). Якщо в період участі в роботі комісії працівник знаходиться у відпустці, яка не є щорічною (наприклад, відпустка «на дітей», «бойова», «чорнобильська» тощо), то вона не переноситься на інший період та не продовжується;

2) підставою для перенесення/продовження щорічної відпустки є: (1) заява працівника, в якій він зазначить, як буде використано невикористані дні відпустки (перенести чи продовжити), (2) письмове повідомлення про скликання засідання комісії або рішення виборчої комісії про залучення члена комісії до участі в інших заходах та (3) наказ керівника за місцем роботи. У табелі дні щорічної основної відпустки табелюйте позначкою «В» («08»), а залучення до роботи комісії — «ІН» (22);

3) дні залучення до роботи в комісії не можуть бути оплачені як дні відпустки. Отже, середню зарплату за такі дні слід переобчислити (середню зарплату за такі дні слід розрахувати, виходячи з розрахункового періоду у два календарних місяці).

Платна основа Для членів комісій, яких залучають на платній основі (ч. 3 ст. 36 Закону № 4061), передбачена гарантія тільки у вигляді увільнення від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи зі збереженням загального та спеціального стажу. Тобто за місцем роботи за ними не зберігають середній заробіток. Отже, норма п. 2 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки про перенесення/продовження відпустки для них не застосовується.

Вікторія Змієнко, головний редактор газети «Зарплата та кадрова справа»

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за вересень 2019 року

Довідку про використані РК за вересень 2019 року

Фінансва та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

18.10.19

ЄП за жовтень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

Авансовий платіж з ПДФО (за фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат) (ФОП-заг

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку