Статті

С

Стаж служби в ОМС: ваше запитання — наша відповідь

Головний бухгалтер сільської ради є посадовою особою органу місцевого самоврядування, що має право на надбавку за вислугу років. Згідно з трудовою книжкою працівниця має такий стаж роботи:
— з 01.01.2008 р. по 16.09.2017 р. вона обіймала посаду наукового співробітника науково-дослідної частини вищого навчального закладу ІІІ–ІV рівня акредитації. За час роботи на вказаній посаді з 14.11.2013 р. по 14.11.2016 р. перебувала у відпустці для догляду за дитиною;
— з 17.09.2017 р.— прийнята на посаду касира до сільської ради;
— з 12.10.2017 р. і по теперішній час обіймає посаду головного бухгалтера цієї ж сільської ради.
Чи зараховується стаж наукової роботи та роботи на посаді касира сільської ради до стажу служби в органах місцевого самоврядування?

12 липня, 2019

Cтаттю взято з газети  " Місцева рада"№7

Людмила Линник, юрист газети «Місцева рада»

Як обчислюється стаж служби в ОМС?

Спершу окреслимо загальні принципи обчислення стажу служби в органах місцевого самоврядування (далі — ОМС). Так, відповідно до норм ст. 22 Закону про службу в ОМС1 до стажу служби в ОМС зараховуються:

Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III.

1) періоди роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону. Класифікація посад ОМС із зазначенням назв та категорій наведена у ст. 14 Закону про службу в ОМС. Нагадаємо, що дія цього Законупоширюється виключно на посадових осіб ОМС, і не застосовується до службовців та робітників. Отже, якщо працівник обіймав посаду, визначену ст. 14 Закону про службу в ОМС, жодних питань не виникає — увесь період роботи на таких посадах зараховують до стажу служби в ОМС, що дає право на надбавку за вислугу років;

2) періоди роботи на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу держслужби. Зазначимо, що раніше стаж держслужби обчислювали відповідно до Порядку № 2832Але з набранням чинності 01.05.2016 р. новим Законом про держслужбу3 цей Порядок втратив чинність. Тому стаж держслужби за періоди роботи (служби):

Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою КМУ від 03.05.1994 р. № 283.
Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.
  • до 01.05.2016 р. обчислюють відповідно до «старого» Порядку № 283 (п. 8 розд. ХІ Закону про держслужбу);
  • з 01.05.2016 р. — відповідно до нового Порядку № 2294, який прийнято на виконання Закону про держслужбу.
Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою КМУ від 25.03.2016 р. № 229.

Це підкреслило і НАДС у листі від 10.08.2017 р. № 7031/13-17 (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 23/2019, с. 31).

А тепер розберімося зі стажем роботи безпосередньо працівниці, про яку йдеться у запитанні читача.

Головний бухгалтер сільради Відповідно до розпорядження № 7945 посаду головного бухгалтера сільської ради віднесено до сьомої категорії посад ОМС. Отже, головний бухгалтер ради є посадовою особою місцевого самоврядування, тому робота особи на цій посаді зараховується до стажу служби в ОМС.

Розпорядження КМУ «Про віднесення посад органів місцевого самоврядування до відповідних категорій посад» від 04.06.2008 р. № 794-р.

Що стосується інших посад, які обіймала працівниця протягом свого трудового життя, то зазначимо таке.

Касир сільської ради Касир місцевої ради не є посадовою особою ОМС. На нього не поширюється дія Закону про службу в ОМС6Це передбачено ст. 2 Закону про службу в ОМС.

Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III.

Посаду касира місцевої ради віднесено до службовців.

Отже, періоди роботи на посаді касира до стажу служби в ОМС (як періоди роботи на посадах, на які поширюється дія Закону про службу в ОМС), зарахувати не можна.

До посад, час роботи на яких зараховується до стажу держслужби, ця посада також не належить. Так, п. 4 Порядку № 229 визначено посади, робота (служба) на яких зараховувалася до стажу держслужби. Посад службовців ОМС цією нормою не передбачено.

Це підтверджується роз’ясненнями НАДС, наданими в листі від 10.08.2017 р. № 7031/13-17 (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 23/2019, с. 31).

Науковий співробітник ЗВО Нема чим порадувати й у ситуації з роботою на посаді наукового співробітника. Цей період також не зараховується до стажу служби в ОМС.

По-перше, як і посада касира, посада наукового співробітника ЗВО не належить до посад, визначених ст. 14 Закону про службу в ОМС, на які поширюється дія цього Закону.

По-друге, немає цієї посади і в переліку тих, робота на яких дає право на зарахування до стажу держслужби. ЗВО не є державним органом, а його працівники не належать до держслужбовців. Не належить посада наукового співробітника і до інших посад, період роботи на яких можна зарахувати до стажу держслужби.

Отже, ані час роботи на посаді наукового співробітника, ані час роботи на посаді касира до стажу служби в ОМС працівниці не зараховується. Обчислення стажу служби в ОМС починається з моменту прийняття її на посаду головного бухгалтера сільської ради — з 12.10.2017 р.

Надбавка за вислугу років

Відповідно до п.п. 4 п. 3 постанови № 2687 посадовим особам ОМС виплачують надбавку за вислугу років у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу держслужби, служби в ОМС у таких розмірах:

Постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

понад 3 роки — 10 %, понад 5 років — 15 %, понад 10 років — 20 %, понад 15 років — 25 %, понад 20 років — 30 %, понад 25 років — 40 %.

Оскільки посадова особа в ситуації, яка розглядається, ще не відпрацювала на обійманій посаді 3 роки, підстав виплачувати їй надбавку за вислугу років наразі немає. Право на надбавку в неї з’явиться після набуття відповідного стажу — з 12.10.2020 р.

Додаткова відпустка

Відповідно до ч. 6 ст. 21 Закону про службу в ОМС посадовим особам, які мають стаж служби в ОМС понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 15 календарних днів. Порядок і умови надання додаткових оплачуваних відпусток встановлюються Кабміном. Таким документом наразі є постанова № 2508.

Постанова КМУ «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.1994 р. № 250.

Відповідно до п. 2 цієї постанови посадовим особам місцевого самоврядування, які мають стаж служби в цих органах понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожний наступний рік. Тривалість додаткової оплачуваної відпустки не може перевищувати 15 календарних днів.

Враховуючи положення ст. 22 Закону про службу в ОМС (відповідно до якої до стажу служби в ОМС зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу держслужби), право на додаткову відпустку, як і на надбавку за вислугу років, дає як час роботи на посадах в ОМС, так і стаж держслужби. На це звертало увагу Мінсоцполітики в листі від 13.07.2017 р. № 1907/0/101-17/284 (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 32/2017, с. 25).

Втім, стажу, достатнього для права на додаткову відпустку, у випадку, що розглядається, посадова особа також не має.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за вересень 2019 року

Довідку про використані РК за вересень 2019 року

Фінансва та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

18.10.19

ЄП за жовтень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

Авансовий платіж з ПДФО (за фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат) (ФОП-заг

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку