Статті

М

Моніторинг податкових накладних: алгоритм для допитливих

Система моніторингу податкових накладних зі змінним успіхом діє з 2017 року.
Нещодавно законодавці вкотре підкрутили гайки та значно звузили коло суб’єктів, чиї ПН можуть без проблем пройти реєстрацію.
Блокувань побільшало, а отже, саме час нагадати, як працює система.

08 липня, 2019
Тема: ПДВ

Корисні документи

Відповідно до п. 201.16 ПКУ реєстрація ПН/РК може бути зупинена у порядку, затвердженому Кабміном. Він з місією впорався так собі та частину функцій переклав на фіскалів. Нагадаємо у табл. 1, які документи регламентують блокувальний процес. Нормативно-правовими їх назвати язик не повернеться, адже частина наведена лише у листах ДФСУ.

Таблиця 1. Фундамент системи моніторингу

Документ

Для чого потрібен

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 177 (далі — Порядок зупинення)

Цей документ регулює порядок реєстрації та зупинення реєстрації ПН/РК, як це передбачено п. 201.16 ПКУ. Зокрема унормовано наступні моменти:

 • критерії, відповідно до яких ПН/РК проходять реєстрацію без моніторингу;
 • строк подання підтвердних документів та їх перелік;
 • строк розгляду документів;
 • порядок подання Таблиці даних платника

Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 177 (далі — Порядок роботи комісій)

Цей документ допоможе платнику ПДВ чітко уявляти порядок роботи комісій ДФС, які приймають рішення щодо розблокування ПН/РК

Порядок розгляду скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 177 (далі — Порядок розгляду скарг)

Цей документ описує порядок подання та розгляду скарги на рішення регіональної комісії ДФС

Лист ДФСУ від 21.03.2018 р. № 959/99-99-07-18

Цим листом встановлені:

 • Критерії ризиковості платника податку;
 • Критерії ризиковості здійснення операцій;
 • Перелік «ризикових» товарів та послуг.

НЮАНС. Як видно з даних офіційного сайту ДФСУ, перелік «ризикових» товарів та послуг фіскали доопрацьовували вже після викладення його у листі.

Лист ДФСУ від 21.03.2018 р. № 960/99-99-07-18

Цим листом встановлені показники позитивної податкової історії платника податку

Як бачите, фундаментальну роль у процесі моніторингу грають критерії, встановлені листами ДФСУ. І оскільки листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні ст. 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до ст. 7 КАСУ1, то платники ПДВ мають гарні шанси відстояти свої права на безперешкодну реєстрацію ПН/РК у суді лише на цій підставі. Детально судову практику ми розглядали у матеріалі «Є у світі справедливість: суд проти блокування податкових накладних на підставі критеріїв, встановлених листом ДФСУ» // «ПБ», № 19/2019, с. 22.

Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005 р. № 2747-IV.

Етапи моніторингу та подальша «доля» накладних

З наведених вище документів видно, що система моніторингу побудована на взаємодії кількох показників. Як це відбувається, розглянемо наочно на рис. 1.

Рис. 1. 	 Етапи моніторингу ПН/РК 1 Етап «Щасливі» критерії. ПН/РК перевіряються на відповідність «щасливим» критеріям, визначеним п. 3 Порядку зупинення. Якщо ПН/РК вписується у критерії, то її реєструють у ЄРПН. Якщо ні, то переходимо на другий етап 2 Етап «Ризикові» платники. ПН/РК, яка потрапила під моніторинг та складена «ризиковим» платником, блокується. І можна починати доводити свою «благонадійність». Якщо вас не вважають «ризиковим», йдемо далі 3 Етап «Ризикові» платники. ПН/РК, яка потрапила під моніторинг та складена «ризиковим» платником, блокується. І можна починати доводити свою «благонадійність». Якщо вас не вважають «ризиковим», йдемо далі 4 Етап «Ризикові» платники. ПН/РК, яка потрапила під моніторинг та складена «ризиковим» платником, блокується. І можна починати доводити свою «благонадійність». Якщо вас не вважають «ризиковим», йдемо далі

Після блокування ПН/РК чекають ще кілька «кіл пекла». Процедуру подальшої боротьби за реєстрацію ПН/РК розглянемо на рис. 2.

Рис. 2. 	 Алгоритм боротьби за реєстрацію ПН/РК Блокування ПН/РК 7 р. дн. Подаємо протягом 365 к. дн. Подання письмових пояснень та підтвердних документів 5 р. дн. Регіональна комісія приймає:  остаточне рішення щодо тих платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений у ПН/РК, зареєстрованих у поточному місяці в ЄРПН, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК, є меншим від 30 млн грн та які на дату зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН не відповідали критеріям «ризиковості» платника податку;  проміжне рішення щодо ризикових платників ПДВ Не раніше отримання рішення комісії регіонального рівня Центральна комісія приймає остаточне рішення щодо тих платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений у ПН/РК, зареєстрованих у поточному місяці в ЄРПН, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК, є більшим від 30 млн грн включно та за «ризиковими платниками 10 к. дн. Адміністративне оскарження  негативне рішення комісії регіонального рівня можна оскаржити у адміністративному порядку;  скаргу подаємо до ДФС протягом 10 к. дн. з дня набрання чинності рішенням комісії про відмову у реєстрації ПН/РК;  рішення комісії регіонального рівня, оскаржене в суді, не підлягає адміністративному оскарженню Сміливий варіант – 1095 к. дн. Безпечніше протягом місяця Судове оскарження  негативне рішення комісії центрального рівня можна оскаржити виключно у судовому порядку;  одразу у суді (оминаючи процедуру адміністративного оскарження) можна оскаржити рішення комісії регіонального рівня;  у судовому порядку також можна оскаржити рішення комісії центрального рівня про залишення адміністративної скарги без задоволення 10 к. дн. 1095 к. дн.

Кілька слів хочеться сказати і про хороше — реєстрацію ПН. Зовсім необов’язково, що справа дійде до суду. На рис. 2 ми показали всі можливі варіанти. Проте ваші зусилля можуть увінчатися успіхом уже на етапі подання підтверджуючих документів та письмових пояснень на розгляд комісії. Так, ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

 • прийнято та набрало чинності рішення комісії про реєстрацію ПН/РК;
 • протягом 5 р. дн. не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі ПН/РК, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданих ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить менше 30 млн грн та які на дату зупинення реєстрації ПН/РК не відповідали критеріям ризиковості платника податку;
 • протягом 7 р. дн. не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі ПН/РК, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений у ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданих ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить більше 30 млн грн включно та/або які на дату зупинення реєстрації ПН/РК відповідали критеріям ризиковості платника податку.

Принцип мовчазної згоди діє також і у випадку, коли комісія центрального рівня затягує із розглядом вашої скарги. Так, якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК не надсилається платнику податків протягом 10-денного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку (п.п. 56.23.4 ПКУ та п. 17 Порядку розгляду скарг).

Якщо все ж таки справа потрапила до суду, то реєстрація ПН/РК відбудеться у день набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Далі детальніше поговоримо про всі згадані критерії — як «ризикові», так і «щасливі».

«Щасливі» критерії

Не всі ПН та РК потрапляють під моніторинг. Деякі з них ця доля оминає. Вони одразу(!) пройдуть реєстрацію в ЄРПН2. При цьому наголосимо: на цьому етапі пощастити може всім, тобто і ризикові платники мають шанс.

Звісно, якщо відсутні арифметичні помилки в ПН/РК тощо.

Перелік «щасливчиків» наведено у п. 3 Порядку зупинення (табл. 2).

Таблиця 2. Критерії, за відповідності яким ПН/РК оминають моніторинг

Критерій

Коментар

ПН/РК не видаються покупцю або складені на звільнені операції

Це ті ПН, у верхній лівій частині яких стоїть позначка «Без ПДВ», та ПН з типом причини від «01» до «15». Із найбільш популярних сюди потрапляють ПН за щоденним підсумком операцій (тип причини — «11»), з мінбази (тип причини — «15») та ПН, складені відповідно до п. 198.5 ПКУ. Зауважимо: у п.п. 1 п. 3 Порядку зупинення РК не згадуються, але вважаємо, що і вони поза зоною уваги

Критерій комплексний та вимагає одночасного виконання кількох умов:

 • обсяг постачання, зазначений у ПН/РК (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці іншому, ніж місяць, у якому вони складені), зареєстрованих у ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК становить менше 500 тис. грн;
 • обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у ПН/РК у поточному місяці за операціями з одним отримувачем — платником податку, не перевищує 50 тис. грн;
 • сума ПДВ (крім суми «імпортного» ПДВ), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн;
 • керівник — посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше, ніж у трьох (включно) платників податку

Цей критерій не так давно оновили та посилили, додавши таку умову, як неодмінна сплата 20 тис. грн ПДВ у попередньому місяці. Тож потрапити під дію оновленого критерію зможе вкрай вузьке коло суб’єктів господарювання. Адже досить важко при незначному обсязі операцій забезпечити сплату ПДВ до бюджету у досить істотному розмірі

Одночасно виконуються такі умови:

 • загальна сума ПДВ (крім суми «імпортного» ПДВ), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію, становить більше 400 тис. гривень;
 • одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < Pм х 1,4

Цей критерій також зазнав змін, які полягали у збільшені прохідного порога податкового навантаження.

Показники, на які посилається критерій, слід розраховувати так:

 • показник D — беремо суму сплачених податків (крім «імпортного» ПДВ!), зборів та ЄСВ за останні 12 місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК, та ділимо на обсяг постачання на митній території України за ставками 0 %, 7 % та 20 %, які зазначені в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК;
 • P < Pм х 1,4 — беремо суму ПДВ звітного періоду з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК та порівнюємо з найбільшою місячною сумою ПДВ, зазначеною у ПН/РК, зареєстрованих платником податку в ЄРПН за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК, помноженою на 1,4.

Зауважимо: знайти показник D ви також можете у приватній частині Електронного кабінету

ВАЖЛИВО! Зменшувальні РК потрапляють під моніторинг у будь-якому разі. Це прямо прописано у п. 3 Порядку зупинення.

«Ризикові» платники

Далі система перевіряє «благонадійність» платника ПДВ, який виписав ПН/РК. «Ризикові» платники податків зможуть реєструвати ПН/РК тільки в тому разі, якщо потраплять під «щасливі» критерії, визначені п. 3 Порядку зупинення. В іншому випадку усі ПН та РК будуть блокуватися незалежно від їх змісту. До лав «ризикових» потрапляють ті платники, щодо яких виконується хоча б одна з нижченаведених ознак:

 1. платника податку зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи;
 2. платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах держреєстрації фізособами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам;
 3. платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження;
 4. платника податку зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників;
 5. наявний обвинувальний вирок суду стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податку за ст. 205 ККУ3(фіктивне підприємництво).

Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 р. № 2341-III.

Тут «під ударом» сумнівні фірми, тож більшості порядних суб’єктів ці критерії не стосуються. Проте останній, шостий, критерій фіскали лишили «на десерт». Він включає перелік умов, за якими регіональні комісії можуть на власний розсуд(!) визнати суб’єкта господарювання ризиковим. Серед найбільш «цікавих» умов такі:

 • платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на не підконтрольній Україні території;
 • наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником. Ви правильно зрозуміли, що фіскалам достатньо лише мати підозри щодо здійснення ризикових операцій, а не прямі докази цього;
 • реєстрація платником ПДВ не перевищує 3 місяців;
 • платник податку на прибуток не подав фіскалам фінзвітність за останній звітний період;
 • платник податку не подав звітність з ПДВ за останні два звітні (податкові) періоди.

У підсумку виходить, що потрапити до лав «ризикових» досить просто. У фіскалів мають бути підозри, що ви здійснюєте ризикові операції. А ось як позбутися цього «тавра», наразі лишається загадкою. Раніше цей механізм було прописано у Порядку № 1444(втратив чинність з 03.08.2018 р.). Він хоч і не був ідеальним, проте вносив певне розуміння. Зараз же фіскали вносять платників до переліку ризикових та відмовляються пояснювати причини, посилаючись на те, що це — службова інформація. В той же час механізм та процедура виключення платників з цього списку майже не прописана в нормативці.

Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків, затверджений наказом ДФСУ від 21.03.2018 р. № 144 (втратив чинність).

ПОРАДА. Якщо вас з незрозумілих причин віднесли до «ризикових», радимо одразу писати фіскалам офіційний запит. Крім цього, виключення з лав «ризикових» може бути однією з ваших вимог у суді.

Позитивна історія

Від «ризикових» платників перейдемо до більш приємної частини — позитивної історії платника ПДВ. Якщо ПН/РК не вписалися у «щасливі» критерії, але все ж таки платник ПДВ оминув лави «ризикових» платників, система має пошукати у його історії щось позитивне. І якщо знайде, то ПН/РК такого платника пройдуть реєстрацію в ЄРПН (див. табл. 3).

Таблиця 3. Показники позитивної історії

Показник

Коментар

1. Обсяг постачання, зазначений платником податку в ПН/РК у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в ЄРПН ПН/РК не перевищує 150 тис. грн на одного покупця — платника ПДВ

Цей показник розрахований на «малих» суб’єктів господарювання. Причому слід зважати, що до уваги братимуться тільки ті ПН/РК, які пройшли реєстрацію в ЄРПН

2. Обсяг постачання в ПН/РК, які не видаються покупцям, за останні 6 місяців становить більше 50 % загального обсягу постачання товарів/послуг у зареєстрованих ПН/РК

Тут «поблажку» отримують суб’єкти господарювання, які займаються переважно роздрібною торгівлею. Звісно, ПН/РК на неплатників в принципі не мають потрапляти під моніторинг, але якщо у таких суб’єктів господарювання іноді «вистрілює» постачання платникам ПДВ, реєстрація ПН/РК має пройти безболісно

3. Придбання і постачання одного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН, складають більше 50 % від загальної суми постачання товарів/послуг, зазначеної в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН за останні шість місяців

Ці критерії прописані не досить вдало. Наскільки ми розуміємо, поблажку хотіли дати тим суб’єктам, у котрих обсяг постачання за одним кодом на «вході» та «виході» складає відповідний відсоток та сталий асортимент продукції

4. Реєстрація протягом будь-яких чотирьох місяців з останніх шести ПН/РК на поставку товарів/послуг одного коду УКТ ЗЕД/ДКПП, обсяг яких складає 20 % від загального обсягу поставки

5. Залишкова вартість ОЗ для платників податку на прибуток на кінець звітного (податкового) періоду складає більше 1 млн грн та відображена у звітності, щодо якої граничні строки подання передують календарному дню розрахунку цього показника, за умови, що з 01.01.2017 р. керівник та засновник не змінювались

Вирішальну роль грає саме відображення такої вартості у звітності. Хоча й не зрозуміло, буде враховуватись «податкова» вартість ОЗ (відповідно до показників додатка АМ до декларації з ПНП) або «фінансова» вартість, яка фігурує у фінансовій звітності, що також є додатком до декларації з ПНП

6. Наявність власних та орендованих земельних ділянок площею понад 200 га включно або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності площею не менше 0,5 га (станом на 01.01.2018 р.), що задекларовані до 20.02.2018 р.

Норма, перш за все, для сільгоспників. Цікаво, що зараз «обзавестися» землею, щоб вписатися у показник, не можна, адже площа ділянок має бути задекларована до 20.02.2018 р. Звісно, такий критерій потребує періодичного «оновлення». Ті платники, котрі декларували земельні ділянки у 2018 році, цілком могли їх позбутися у 2019 році

7. Сплачений ЄСВ на одного працюючого перевищує суму ЄСВ з МЗП в 1,5 рази за останні 12 місяців за умови, що з 01.01.2017 р. керівник та/або засновник не змінювались

Найімовірніше, за основу береться середньомісячна сума сплаченого ЄСВ

8. Платники ПДВ, які у попередньому році сплатили більше 5 млн грн сум податків та зборів з урахуванням ЄСВ (крім імпортного ПДВ!)

У цей критерій зазвичай вписуються великі платники податків

Ризикові операції

Усього ризикових критеріїв чотири:

Критерій 1: «пересорт». Обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПН/РК, яку подано на реєстрацію, дорівнює або перевищує величині залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 р. в отриманих ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 01.01.2017 р. в ЄРПН, та переважання (більше 75 %) у залишку на віртуальному складі «ризикових» товарів/послуг, при цьому товар/послуга відсутній у Таблиці даних платника. Це так званий критерій «пересортиця».

Від нього може вберегти подання на розгляд фіскалам Таблиці даних платника (додаток 3 до Порядку зупинення), в якій платник має пояснити, як саме в процесі проведення певного виду економічної діяльності товари (роботи, послуги) на «вході» перетворюються в інші — на «виході». І якщо Таблиця буде врахована комісією регіонального рівня, критерій «пересортиці» пройде повз. Зауважимо: фіскали радять подавати Таблицю даних платника вже після блокування ПН/РК.

Критерій 2: ліцензія. Відсутність ліцензій на виробництво, експорт, імпорт та оптову торгівлю підакцизними товарами, визначеними пп. 215.3.1 та 215.3.2 ПКУ.

Критерій 3: відомості. Відсутність на дату складання ПН/РК відомостей в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб’єкта господарювання, який реєструє ПН на пальне за кодами УКТ ЗЕД згідно з п.п. 215.3.4 ПКУ.

Критерій 4: зміна номенклатури. РК передбачає зміну номенклатури товарів/послуг, зазначених у ПН, на рівні перших чотирьох цифр за кодом УКТ ЗЕД (для товарів) та перших двох цифр за ДКПП (для послуг).

Підтвердження реальності операції

Незалежно від того, який критерій став причиною блокування ПН/РК, далі алгоритм дій лишається незмінним. Платник має подати до органів ДФС письмові пояснення та документи, що підтверджують реальність операції. Їх перелік наведено у п. 14 Порядку зупинення. Одразу зазначимо, що він досить розпливчатий. За фактом до цього переліку входять усі види документів, які так чи інакше можуть підтвердити реальність операції. Далі дамо кілька порад, які зможуть допомогти зібрати «доказову базу» для фіскалів і, при поганому розкладі, для суду.

Правило 1: думайте про себе. Як недивно, у будь-якому разі слід починати з того, що ви маєте матеріальну базу для здійснення подібних операцій. Радимо надати фіскалам інформацію щодо:

 • наявності власних та орендованих приміщень;
 • наявності власних та орендованих виробничих потужностей;
 • наявності власних та орендованих земельних ділянок;
 • наявності власного та за сумісництвом найманого персоналу тощо;

Цю інформацію можуть підтвердити договори, первинні документи, посилання на податкову звітність.

Правило 2: нічого зайвого. Далі переходимо ближче до операції. Хочемо наголосити, що збирати документи слід виключно щодо операції з постачання, ПН/РК за якою заблокували. Це дозволить фіскалам краще розібратися по суті.

Правило 3: «вхід». Вам необхідно надати фіскалам докази, що ви дійсно мали передумови для постачання товарів та/або надання послуг, зазначених у заблокованій ПН/РК. Тому почати слід із «вхідних» документів. Це договори купівлі-продажу з вашими постачальниками, прибуткові та податкові накладні, платіжні доручення, товарно-транспортні накладні, акти тощо.

Правило 4: «вихід». Потім переходимо до документів, на підставі яких було складено заблоковану ПН/РК — «вихідні» документи. Залежно від того, що слугувало першою подією, це можуть бути платіжне доручення, виписка банку або видаткова накладна, акт наданих послуг тощо.

Правило 5: «непрямі» докази. Також слід подбати про непрямі докази здійснення операції. Наприклад, якщо ви орендуєте склад для зберігання товарів, постачання яких відображено у заблокованій ПН, — не зайвим буде прикласти договір оренди.

Звісно, у кожній окремій ситуацій пакет документів буде відрізнятися залежно від особливостей госпдіяльності платника податку. Проте напрям руху для вас ми окреслили.

Звісно, говорити про блокування ПН/РК можна ще довго, проте наразі ми ставили на меті максимально чітко окреслити загальний порядок та механізми. Сподіваємося для початку цього буде вам достатньо для роздумів. А ми ще обов’язково повернемося до теми.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за вересень 2019 року

Довідку про використані РК за вересень 2019 року

Фінансва та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

18.10.19

ЄП за жовтень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

Авансовий платіж з ПДФО (за фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат) (ФОП-заг

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку