Статті

Д

ДЮСШ: оплата праці в запитаннях та відповідях

В консультації розглянемо питання оплати праці в дитячо-юнацьких спортивних школах (ДЮСШ), які надійшли на адресу редакції газети.

06 травня, 2019
Тема: Спорт

Cтаттю взято з газети  "Бухгалтерія: бюджет"№17-18

 

Оксана Левченко, завідувач сектору умов оплати праці

Департаменту економіки та фінансів Міністерства молоді та спорту

Виробнича премія старшому тренеру-викладачу: яка база нарахування?

Старшому тренеру-викладачу встановлено посадовий оклад у розмірі 4000 грн та підвищення окладу «за старшого» в розмірі 15 %. В якому розмірі нарахувати премію такому тренеру-викладачу, якщо в наказі написано «в розмірі посадового окладу»?

Пунктом 4 додатка 6 до наказу № 2097 передбачено, що тренерам-викладачам, які обіймають посаду старшого тренера-викладача в ДЮСШ, школах вищої спортивної майстерності, навчальних спортивних закладах, ставки зарплати підвищуються на 15 % без урахування інших підвищень.

Згідно з п. 3 наказу № 2097 порядок і розміри преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи закладу фізичної культури і спорту, в якому вони працюють, затверджуються в кожному такому закладі окремо. Тож чи буде враховано при визначенні розміру премії старшому тренеру-викладачу підвищення до ставки зарплати, залежатиме від умов, затверджених у положенні про преміювання працівників закладу, де він працює.

Матдопомога старшому тренеру-викладачу: яка база нарахування?

Чи враховується розмір підвищення до ставки зарплати тренера-викладача при розрахунку розміру матеріальної допомоги?

Підпунктом 6 п. 2 наказу № 2097 керівникам закладів надано право в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, надавати працівникам матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один(на) посадовий оклад (ставка заробітної плати, тарифна ставка) на рік, крім матеріальної допомоги на поховання.

Якщо тренер-викладач має право на підвищення ставки зарплати відповідно до п. 4 додатка 6 до наказу № 2097, то розмір матеріальної допомоги розраховується виходячи зі ставки заробітної плати працівника, визначеної з урахуванням загальної суми підвищень (тобто від «нової ставки заробітної плати») — графа 8 тарифікаційного списку.

Матдопомога на соцпобут + матдопомога на оздоровлення: чи можна?

Чи має право працівник закладу попросити матдопомогу на вирішення соціально-побутових питань, якщо при наданні відпустки йому вже надавалася матеріальна допомога на оздоровлення урозмірі менше одного посадового окладу?

Відповідно до п.п. 6 п. 2 наказу № 2097 максимальна сума матеріальної допомоги, у тому числі на оздоровлення, на рік може складати один посадовий оклад (ставка заробітної плати, тарифна ставка), крім матеріальної допомоги на поховання. Тож, якщо матеріальна допомога в поточному календарному році надавалася працівникові у розмірі, меншому ніж один посадовий оклад (ставка заробітної плати, тарифна ставка), то за умови наявності фонду заробітної плати такій особі може бути виплачена в цьому ж році матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань у сумі, яка дорівнює різниці між розміром його посадового окладу і вже отриманою допомогою на оздоровлення.

Щорічна грошова винагорода: чи обов’язкова?

Чи є обов’язковою виплатою щорічна грошова винагорода, передбачена наказом № 2850?

Щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (далі — щорічна грошова винагорода), передбачена наказом № 2850, виплачується окремим категоріям працівників спортивних шкіл та спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, а саме: керівникам, їх заступникам з основного виду діяльності, тренерам-викладачам, тренерам-методистам, інструкторам-методистам, акомпаніаторам та тренерам-викладачам. Умовами виплати є:

  • досягнення ними успіхів у навчально-тренувальній роботі, професійній підготовці учнів-спортсменів для їх успішних виступів у змаганнях різного рівня;
  • забезпечення високоякісного навчально-тренувального процесу з підготовки висококваліфікованих спортсменів до складу національних збірних команд України;
  • методичне забезпечення;
  • відсутність порушень виконавчої і трудової дисципліни.

Додаткові умови, критерії призначення щорічної грошової винагороди можуть зазначатися в положенні, затвердженому керівником закладу (з урахуванням специфіки його роботи). Тож ця виплата нараховується не всім.

Нагадуємо: щорічна грошова винагорода призначається тільки штатним (основним) працівникам (на підставі наказу керівника закладу).

Щорічна грошова винагорода: хто призначає директору та його заступнику?

Хто призначає щорічну грошову винагороду директору ДЮСШ та його заступнику з основної діяльності?

До 21.08.2015 р. абз. 5 п. 4 постанови № 1298, яка є загальною для всіх установ бюджетної сфери, оплата праці яких визначається за Єдиною тарифною сіткою, передбачав, що преміювання керівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, їх заступників, встановлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюються за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.

З 21.08.2015 р. постановою КМУ від 05.08.2015 р. № 566 слова «їх заступників» з відповідного абз. 5 п. 4 постанови № 1298 виключені. Потім відповідні зміни до абз. 2 п. 3 наказу № 2097внесені наказом Мінмолодьспорту від 22.01.2016 р. № 249 з 26.02.2016 р.

Таким чином, відтоді тільки преміювання керівників закладів фізичної культури і спорту та надання їм інших виплат здійснюються за рішенням органу вищого рівня.

Тож керівнику закладу щорічна грошова винагорода призначається органом вищого рівня, а його заступнику з основного виду діяльності — безпосередньо його керівником.

 

Використані документи

Наказ № 2097 — наказ Мінсім’ямолодьспорту «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту» від 23.09.2005 р. № 2097.

Наказ № 2850 — наказ Держкомспорту «Про затвердження Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років і Порядку виплати щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків окремим категоріям працівників спортивних шкіл усіх типів та спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю» від 29.12.2002 р. № 2850.

Постанова № 1298 — постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298.

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку