Статті

З

Задекларовану суму ЄП сплачено із запізненням в 1 день: розплата

Платник ЄП (юрособа групи 3) прострочив платежі з єдиного податку на 1 день. Чи необхідно перераховувати ЄП уже з урахуванням 10 % штрафу?

Платник ЄП (юрособа групи 3) прострочив платежі з єдиного податку на 1 день. Чи необхідно перераховувати ЄП уже з урахуванням 10 % штрафу?

На жаль, іноді так трапляється, що строки сплати податку порушуються буквально на кілька днів. Проте в ПКУ для платників єдиного податку не передбачено жодних пом’якшувальних норм навіть у разі прострочення платежу на 1 день.

 Штраф Як відомо, за несвоєчасну сплату податків передбачено штраф (п. 126.1 ПКУ), розмір якого залежить від строку, на який затримано сплату податкового зобов’язання. Так, у вашому випадку — у разі затримки до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — штраф становить 10 % погашеної суми податкового боргу.

Платники єдиного податку групи 3 сплачують ЄП протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ПКУ). Тобто якщо сплата податку відбулася на 11-й день, це вважається порушенням та виникає податковий борг.

Що ж робити у цьому випадку? Самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку сплати грошових зобов’язань платником податків ПКУ не передбачені (консультація ЗІР в категорії 138.01).

Суми штрафу визначають органи ДФСУ та зазначають їх у податковому повідомленні-рішенні за формою «Ш» (складають його, керуючись Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом МФУ від 28.11.2012 р. № 1236).

Податкове повідомлення-рішення може бути передано особисто посадовій особі платника податку під розписку або ж надіслано листом з повідомленням про вручення.

ВАЖЛИВО! Сплатити штраф за порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні, слід протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання такого податкового повідомлення-рішення.

Далі виникає запитання, на який рахунок слід сплатити штраф. Тут уже податківці подбали про зручність підприємців. У формі податкового повідомлення-рішення указується код платежу та рахунок одержувача, на який необхідно перерахувати кошти.

Адмінштраф На жаль, неприємні сюрпризи для платників ЄП на цьому не завершуються. За несвоєчасну сплату ЄП платника податку можуть притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за ст. 1632 КпАП у розмірі від 85 до 170 грн (за повторне правопорушення протягом року — у розмірі від 170 до 255 грн).

Складання протоколу покладено на податкову службу. А вже справи розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів (ст. 221 КпАП) у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання судом протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи (ст. 277 КпАП).

Але чи доведеться сплатити штраф, ще велике питання. Як відомо, згідно зі ст. 38 КпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через 3 місяці з дня вчинення правопорушення, а за тривалого правопорушення — не пізніш як через 3 місяці з дня його виявлення. Тобто в разі скоєння разового правопорушення строки можуть закінчитися ще до його виявлення компетентними органами. Наше ж правопорушення податківці класифікують як разове (лист Міндоходів від 08.08.2013 р. № 9696/5/99-99-10-04-02-16/2857, консультація у категорії ЗІР 138.03).

Пеня Гарною новиною для платників ЄП буде те, що згідно з п. 129.1 ПКУ в разі самостійного нарахування суми грошового зобов’язання нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання. У даному випадку податкові зобов’язання нараховує платник ЄП, а податкові органи визначають тільки суму штрафу. Тож за такої невеликої затримки платежу з ЄП пеня нараховуватися не буде, з чим ми вас, шановні платники податків, і вітаємо.

ВИСНОВОК. Краще не відкладати сплату податку на останній день, а також пам’ятати, що згідно з п.п. 298.2.3 ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів в останній день другого із двох послідовних кварталів платник єдиного податку позбавляється права працювати на спрощеній системі оподаткування.

Анна Хомюк, консультант


Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку