Статті

Х

Хто програв, той і платить, або Як стягти судовий збір з відповідача

Підприємство оскаржувало в адміністративному суді податкове повідомлення-рішення (далі — ППР) та, відповідно, сплатило судовий збір за подачу позовної заяви. Постановою суду ППР скасовано та вирішено стягнути з органу ДФС на користь підприємства-позивача суму сплаченого судового збору.
Які дії повинно здійснити підприємство, щоб отримати свої кошти?

Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005 р. № 2747-IV.

ВАЖЛИВО! Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ст. 255 КАСУ).

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Електронний цифровий підпис.

Єдиний державний реєстр виконавчих документів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Наразі до дня початку функціонування ЄСІТС суд вручає судові рішення та видає виконавчі документи в паперовій формі (п. 15 ч. 1 розд. VII Перехідних положень КАСУ5).

ЄСІТС починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про її створення та забезпечення функціонування. Відповідне оголошення було опубліковано в газеті «Голос Україн» від 01.12.2018 р. Дослідна експлуатація системи розпочинається з 1 березня 2019 року у складі восьми підсистем (модулів), з 1 січня 2019 року підсистема ЄСІТС функціонує в тестовому режимі.

Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII.

ВАЖЛИВО! У випадку, що розглядається, виконавчий документ може бути пред’явлений до примусового виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання відповідним судовим рішенням законної сили (ст. 12 Закону № 1404).

Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 р. № 4901-VI.

Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений Постановою КМУ від 03.08.2011 р. № 845.

Після закінчення судового розгляду справи настає стадія виконавчого провадження. На цьому етапі позивач та відповідач іменуються, відповідно, стягувачем та боржником.

ДО ВІДОМА. Дії органів Казначейства з виконання виконавчих документів можуть бути оскаржені до Казначейства або до суду (п. 15 Порядку № 845).

Катерина Литвиненко, юрист

Календар бухгал­тера
20.06.19

Податкова декларація з ПДВ за травень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Декларація з акцизного податку за травень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за травень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку