Статті

Б

Бюджетна установа припиняє діяльність: як оплачувати працю членів ліквідаційної комісії

(коментар до листа Мінсоцполітики від 24.09.2013 р. № 821/13/155-13; документ див. на с. 8)

Статтю взято з газети "Бухгалтерія: бюджет"  № 3/2013

 

Ліквідація установи — тривалий і трудомісткий процес. З метою виконання усіх заходів з ним пов’язаних, орган, що прийняв рішення про ліквідацію, призначає спеціальну комісію. Як правило, очолює таку комісію керівник, а до її складу входять працівники цієї установи.

По-доброму, одночасно з призначенням комісії вища організація має вирішити питання щодо оплати праці її членів. Проте як бути, якщо особливих вказівок з цього приводу не було?

Тут слід взяти до уваги, що на нормативному рівні питання оплати праці голови та членів ліквідаційної комісії не врегульовано. Не передбачено і спеціального механізму оплати їхньої праці.

Уся справа в тому, що робота членів комісії не може розглядатися як сумісництво або поєднання посад. Члени комісії продовжують роботу на займаних посадах до повної ліквідації установи.

Звідси висновок: такі особи отримують зарплату за займаними посадами відповідно до умов оплати праці, які діють в установі. Цієї ж думки дотримується й Мінсоцполітики.

Додамо: для мотивації таким працівникам може бути виплачена, наприклад, надбавка за складність і напруженість в роботі або премія, якщо дозволяє фонд оплати праці. «Особливі» виплати членам ліквідаційної комісії чинним законодавством не передбачені.

Робота ліквідаційної комісії вважається завершеною після здійснення всіх заходів, пов’язаних з ліквідацією і припиненням діяльності юридичної особи. Юрособа вважається ліквідованою з дня внесення про це запису до Єдиного державного реєст­ру юридичних осіб.

Відповідно такий день буде останнім робочим днем членів ліквідаційної комісії.

ДОКУМЕНТ, ЩО КОМЕНТУЄТЬСЯ

Про оплату праці членів ліквідаційної комісії

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ Лист від 24 вересня 2013 року № 821/13/155-13

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув звернення щодо оплати праці ліквідаційної комісії бюджетної установи і в межах компетенції повідомляє.

Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (постанова Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 р. № 1074).

Пунктом 15 зазначеного Порядку встановлено, що у разі припинення органу виконавчої влади Кабінет Міністрів України утворює відповідну комісію, затверджує її голову та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації.

Головою комісії з припинення органу виконавчої влади затверджується керівник або заступник керівника органу виконавчої влади, що припиняється.

У разі звільнення Президентом України керівника органу виконавчої влади, що припиняється, та його заступників головою комісії з припинення органу виконавчої влади затверджується керівник утвореного органу виконавчої влади або органу виконавчої влади, до якого перейшли права та обов’язки органу виконавчої влади, що припиняється, або його заступник.

Пунктами 25–26 цього Порядку встановлено, що Комісія утримується за рахунок і в межах коштів, передбачених на утримання органу виконавчої влади або територіального органу, що припиняється. Фінансування заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією органів виконавчої влади або територіальних органів, здійснюється в межах коштів, передбачених на їх утримання законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Що стосується виплати заробітної плати голові і членам ліквідаційної комісії, то спеціального механізму оплати їх праці немає, тобто ці особи працюють та отримують заробітну плату за займаними посадами згідно з чинними у відповідній установі, організації умовами оплати праці.

 

Директор Департаменту О. Товстенко

Володимир Бойко, 
експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку