Статті

О

Облік будівельних матеріалів для поточного ремонту

Лінолеум куплено для приміщення сільської ради. Наякий рахунок необхідно його оприбуткувати іяксписати, ічизбільшується вартість об’єкта сільради насуму лінолеуму? Щоробити іззалишками лінолеуму, наприклад, якщо було куплено 60кв. м, авикористано 55,5кв. м?

20 листопада, 2013

Насамперед, слід зазначити, що лінолеум є будівельним матеріалом. Планом рахунків* передбачено, що будівельні матеріали для поточного ремонтуобліковуються на субрахунку 234 «Господарські матеріали і канцелярське приладдя».

Як правило, придбані установою будівельні матеріали для поточного ремонту, яким самеі є придбаний лінолеум, використовуються для проведення ремонту власними силами або залученими за договорами підряду фізособами.

Зазначимо, що якщо лінолеум був придбаний радою самостійно, то видатки на його придбання відповідно до Інструкції № 333**мають проводитись за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Якщо ж лінолеум був придбаний підрядною організацією і його придбання передбачено договором з підрядною організацією на виконання робіт, то такі видатки мають здійснюватись за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!Відповідно до п. 50Інструкції з обліку запасів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 08.12.2000 р. № 125 (далі — Інструкція № 125), суми ПДВ, які сплачуються при отриманні (купівлі) запасів, не зараховуються до вартості запасів і відносяться на фактичні видатки установи за кодом економічної класифікації видатків, що призначений для придбання цих матеріальних цінностей, або відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п. 67 Інструкції № 125 аналітичний облік запасів, придбаних за рахунок коштів спеціального фонду, ведеться за тими самими обліковими регістрами, але окремо від операцій за рахунок коштів загального фонду.

У бухгалтерії облік запасів установи ведеться в кількісному і сумарному вимірах за найменуваннями запасів та в розрізі матеріально відповідальних осіб.

Запаси в установах обліковуються за місцем їх відповідального зберігання (знаходження) та в бухгалтерії.Відповідальність за приймання, зберігання і відпуск запасів покладається на матеріально відповідальних осіб, призначених наказом керівника установи.

При отриманні запасів матеріально відповідальна особа на документі постачальника або на акті про приймання запасів повинна розписатися в одержанні цих цінностей і прийняти їх на відповідальне зберігання.

Облік запасів установи за місцем відповідального зберігання (знаходження) ведеться матеріально відповідальними особами в Книзі складського обліку запасів (ф. № 3–9***) за найменуваннями, сортами, кількістю.

Видача запасів з місць відповідального зберігання (знаходження) проводиться за документами встановленої форми, що затверджуються керівником установи. Зокрема, застосовується Накладна (вимога)ф. № 3–3. Вона призначена для оформлення надходження запасів на склад та видачі запасів зі складу. Може застосовуватися при переміщенні запасів в установі. Накладна (вимога) виписується в двох примірниках.

За результатами місяця операції з обліку, переміщення та вибуття запасів групуються у Накопичувальній відомості витрачання матеріалів, ф. 396 (бюджет) — меморіальний ордер 13 (форми та порядок застосування встановлено Інструкцією про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання, затвердженою наказом Державного казначейства України від 27.07.2000 р. № 68).

До меморіального ордеру дані заносяться з первинних документів про витрачання матеріалів (накладних на видачу та ін.).

Записи за дебетом субрахунків, що кореспондують з матеріальними субрахунками, здійснюються в розрізі кодів економічної класифікації видатків.

У кінці місяця підраховуються підсумки за всіма графами. Позиція «Сума оборотів за меморіальним ордером» у вигляді відповідної кореспонденції рахунків переноситься до книги «Журнал-головна».

Меморіальний ордер підписується виконавцем, особою, що перевірила меморіальний ордер, та головним бухгалтером.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Порядок списання за даними бухобліку таких запасів, як будівельні матеріали для поточного ремонту, проведеного власними силами, або фізособами за договорами підряду, що не включається в акти виконаних робіт форми № КБ-2в «Акт приймання виконаних будівельних робіт», можливе за наявності документального підтвердження їх використання. Таким документом може бути акт довільної форми, що складається постійно діючою комісією, призначеною наказом керівника установи і затверджуються керівником установи. У ньому обов’язково слід вказати, з якою метою, які саме та в якій кількості використані запаси.

ПрикладСільська рада придбала лінолеум на загальну суму 4800 грн., зокрема ПДВ склав 800 грн. Фактично використано для поточного ремонту лінолеум вартістю 3700 грн. Ремонт проведено власними силами.

Зауважимо: лінолеум, який залишився після проведення ремонту, можна списати лише у разі його фактичного використання, яке буде підтверджено документально. До того ж часу він повинен рахуватись у бухобліку та за матеріально відповідальною особою.

Зміст операцій

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

дебет

кредит

1. Оприбутковано лінолеум (60 кв. м)

234

675

4000

2. Віднесена на видатки сума ПДВ

801 (802)

675

8000

3. Перераховані кошти постачальнику лінолеуму

675

321

4800

4. Списано фактично використаний лінолеум (55,5 кв. м)

801 (802)

234

3700

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку