Статті

У

Укладаємо договір з НСЗУ: є зміни!

15 березня, 2019

Cтаттю взято з газети  "Медична бухгалтерія"№6
 
Світлана Соловей, юрист газети

Тільки-но все стало більш-менш зрозуміло з реформою надання первинної медичної допомоги, як зміни вже непомітно підкралися до вторинної ланки. Механізм реформування вторинки вже запущено, тож необхідно пристосувати наявну нормативку. З цією метою постановою № 134 було внесено зміни до низки нормативно-правових актів, зокрема до:

  • постанови КМУ «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 р. № 1548;
  • постанови КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 р. № 117 (далі — постанова № 117);
  • постанови КМУ «Деякі питання щодо договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» від 25.04.2018 р. № 410 (далі — постанова № 410).

Також викладено в новій редакції Типову форму договору1 (див. у додатку).

Типова форма договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджена постановою КМУ від 25.04.2018 р. № 410.

З’ясуймо, що саме змінилося.

Попередня оплата Постанова № 134 дозволяє проводити попередню оплату послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в комунальних закладах охорони здоров’я, якщо розмір такої оплати не перевищує 40 відсотків суми, яка підлягає сплаті за відповідний період за договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладеним між державним або комунальним закладом охорони здоров’я та НСЗУ (п.п. 2 п. 1 постанови № 117). Тобто заклади вторинки отримуватимуть від НСЗУ передоплату за послуги, які надають.

Порядок укладення договорів Найбільше змін зазнав механізм укладення договорів про медичне обслуговування населення. Попередня редакція Порядку № 4102 була призначена виключно для закладів ПМД, а з 27 лютого відповідно до цього Порядку можливість укладати договори з’явилася й у закладів вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Порядок укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджений постановою КМУ від 25.04.2018 р. № 410.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Змінився перелік документів, які потрібно додати до заяви про бажання укласти договір з НСЗУ. Раніше необхідно було надавати відомості про наявність матеріально-технічної бази за формою, зазначеною в оголошенні, у чинній редакції цей пункт виключено.

Нагадуємо, що в охочих укласти договір про медичне обслуговування населення залишилася пільга щодо Звіту про проведення технічного обстеження об’єкта, що підтверджує доступність будівлі та приміщення надавача медичних послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, — до 31 грудня 2020 року подавати його обов’язку немає.

Заклади ПМД й надалі укладатимуть договори через електронну систему охорони здоров’я, а ось для вторинки поки такої можливості не створено. Тож договори про медичне обслуговування населення із закладами надання спеціалізованої медичної допомоги укладатимуть в електронній формі з дотриманням законодавства про електронний документообіг, а потім реєструватимуть в електронній системі.

Строки укладання Тепер з’ясуймо ситуацію зі строками — деякі з них залишилися незмінними, а деякі скоротилися.

Спочатку заклад, який бажає укласти договір, надсилає заяву та необхідні документи разом з нею до НСЗУ. Якщо всі документи відповідають установленим вимогам, то протягом 30 календарних днів з дати подання заяви НСЗУ надсилає закладу повідомлення про намір укласти договір. Якщо вимоги порушено — НСЗУ надсилає пропозицію виправити помилки. Раніше такі недолікинеобхідно було усунути до кінця строку подання заяв, а відтепер охочі укласти договір мають на це всього 2 робочі дні.

Після надходження від НСЗУ повідомлення про намір укласти договір заклад надсилає проект договору. Це необхідно зробити протягом 5 календарних днів з дня надходження повідомлення, тобто термін скоротився вдвічі, адже раніше на це надавали 10 днів.

Як і в минулій редакції, сторони мають підписати договір протягом 30 календарних днів із дня надіслання замовником послуг, тобто НСЗУ, повідомлення про намір укласти договір.

Уточнено також положення щодо набрання чинності договором: з дати його підписання, проте не раніше від дати встановлення в кошторисі відповідного бюджетного асигнування для НСЗУ.

Типова форма договору Як ми вже зазначили вище, зміни зачепили й Типову форму договору. У ній з’явилися нові терміни, зокрема «медична документація» та «моніторинг». І це зрозуміло, адже тепер і рецепти, і направлення поступово переходять в електронну площину, і ці документи вносяться в електронну систему.

Також зауважимо, що відповідно до нової редакції Типової форми договору право НСЗУ, як замовника послуг, перевіряти дотримання умов договору змінено на моніторинг, за результатами якого складають висновок, до якого в разі виявлення порушень додають довідку із зазначенням відповідних пунктів договору.

Відтепер для закладу закріплено вимогу не встановлювати будь-яких обмежень для пацієнтів, що подали йому декларації, щодо кількості безоплатних звернень по медичну допомогу та обсягу послуг, які надаються згідно з договором.

Змінилися й строки внесення до системи інформації про припинення трудових відносин із працівником або договірних відносин із залученою особою — це необхідно зробити не пізніше наступного робочого дня з дня настання таких обставин, а не протягом 2 тижнів, як це було раніше.

До Типової форми договору додано спеціальні умови надання медичних послуг, пов’язаних із вторинною (спеціалізованою) медичною допомогою.

Усі зазначені зміни набрали чинності 28.02.2019 р., тож будьте уважні.

Календар бухгал­тера
28.05.19

ЄСВ з зарплати (доходу) за квітень 2019 року (гірничими підприємствами)

30.05.19

ПДВ за квітень 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Авансовий внесок з турзбору за травень 2019 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку