Статті

О

ОМС надає матдопомогу жителям громади: чи утримувати податок на доходи?

Наша селищна рада надає матеріальну допомогу жителям громади згідно з програмами соціально-економічного розвитку за рахунок коштів місцевого бюджету. Чи потрібно оподатковувати такі виплати?

(індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 18.10.2017 р. № 2291/П/99-99-13-02-03-14/ІПК)

Cтаттю взято з газети  " Місцева рада"№3

 

Людмила Сабадаш, Любов Крута, експерти газети «Місцева рада»

Суть допомоги Місцева рада будь-якого рівня представляє відповідну територіальну громаду села (селища, міста) та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та законами України (ст. 10 Закону № 2801).

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та виконавчі органи міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад можуть встановлювати додаткові до передбачених законодавством гарантії щодо соціального захисту населення (п.п. 1 п. «а» ч. 1 ст. 34 Закону № 280). Такі ж повноваження мають і районні, обласні ради, які можуть затверджувати програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідного району, області, цільові програми з інших питань, відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону № 280БКУ2 також дозволяє здійснювати видатки на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення з усіх рівнів бюджету (п. «б» ч. 1 ст. 91 гл. 14 БКУ).

Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

У межах реалізації таких програм жителям громади, які потребують соціального захисту, за їх особистим зверненням може надаватися матеріальна допомога в грошовій формі на конкретні цілі.

ДО ВІДОМА. При розробці програми варто вказати критерії, згідно з якими має надаватися та чи інша матеріальна допомога, конкретизувати категорії осіб, яким вона передбачається, та її розмір.

Оподаткування Допомога, яку надає місцева рада жителям громади — фізособам у межах затвердженої програми соціального захисту не обкладається податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) незалежно від суми. Це підтверджує й ДФСУ в ІПК від 18.10.2017 р. № 2291/П/99-99-13-02-03-14/ІПК.

Підстава для неоподаткування — п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ3. У цій нормі зазначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, такі доходи, як сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону тощо, які отримує платник податку з бюджетів. Відповідно, сума матеріальної допомоги, яка не оподатковується ПДФО, звільняється й від оподаткування військовим збором (п. 16 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Отже, сума матдопомоги не оподатковується в разі виконання таких умов:

  • матдопомога надається ОМС у грошовій формі відповідно до затвердженої програми соціального захисту населення;
  • у програмі передбачається надання фізособам за рахунок коштів місцевого бюджету адресної матеріальної допомоги (на лікування, на поховання тощо).

Форма № 1ДФ Незважаючи на те, що зазначена матеріальна допомога не оподатковується ані ПДФО, ані ВЗ, відобразити її у ф. № 1ДФ потрібно. Зокрема:

  • у розділі І суму такої матеріальної допомоги відображаємо зі спеціальною ознакою доходу «128» (це підтверджує й Головне управління ДФС у Запорізькій області у листі від 17.02.2017 р. № 900/10/08-01-13-01-15; див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 14/2017, с. 18);
  • у розділі ІІ — у складі загальних сум нарахованого та виплаченого доходу.

Приклад. Селищна рада в березні 2019 року надала матеріальну допомогу сімом фізособам — жителям селища (не працівникам ради) в розмірі 3000,00 грн (на лікування). Всього виплачено 21000,00 грн (7 осіб × 3000,00 грн). Порядок відображення у формі № 1ДФ див. на рис. 1.

Бухоблік Надання допомоги є витратами за необмінними операціями, оскільки в обмін на перерахування коштів або видачу матеріальних цінностей установа жодних активів не отримує, як і зобов’язань в особи-отримувача допомоги не виникає. Крім того, п. 3 розд. ІІ НС 135 «Витрати»4 передбачено, що соціальні виплати є саме необмінними операціями. Отже, при нарахуванні матдопомоги варто відображати витрати на субрахунку 8511 «Витрати за необмінними операціями».

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 «Витрати», затверджене наказом МФУ від 18.05.2012 р. № 568.

Одночасно з цим для проведення розрахунків із заборгованості з допомоги та іншим трансфертам населенню Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом МФУ від 29.12.2015 р. № 1219, передбачено використовувати субрахунок 6512 «Розрахунки з виплати стипендій, пенсій, допомоги та інших трансфертів населенню». Далі в таблиці покажемо бухоблік за даними прикладу, наведеного вище.

Облік надання матдопомоги

Зміст операції

Бухгалтерський облік

Меморіальний ордер

Підстава для запису

Сума, грн

дебет рахунку

кредит рахунку

1. Отримано асигнування на надання матдопомоги (3000,00 грн × 7 осіб)

2313

7011

2

Виписка з рахунку

21000,00

2. Нараховано матдопомогу жителям селища

8511

6512

17

Розрахунково-платіжна відомість

21000,00

3. Перераховано матдопомогу жителям селища

6512

2313

2

Платіжне доручення

21000,00

 

Календар бухгал­тера
28.05.19

ЄСВ з зарплати (доходу) за квітень 2019 року (гірничими підприємствами)

30.05.19

ПДВ за квітень 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Авансовий внесок з турзбору за травень 2019 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку