Статті

П

Помічник вихователя та доплата до МЗП

Помічник вихователя обіймає 1,15 ставки (працює 9 год 12 хв на день). Як має бути оформлена його робота та виконана вимога щодо встановлення доплати до МЗП?

25 лютого, 2019
Тема: Освіта

Cтаттю взято з газети  "Бухгалтерія: бюджет"№8
 
Алла Головко, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»

Штати Відповідно до п. 1 Типових штатів1 штати закладів дошкільної освіти (ЗДО) формуються з урахуванням типу закладу, кількості груп та їх наповнюваності, режиму роботи, площ приміщень закладу.

Типові штатні нормативи дошкільних навчальних закладів, затверджені наказом МОН від 04.11.2010 р. № 1055.

Цим документом визначено, зокрема, що у ЗДО із режимом роботи 10,5 години на день при п’ятиденному робочому тижні на кожну групу для дітей віком від 3 років передбачено 1,15 штатноїодиниці посади помічника вихователя.

Таким чином, кожного дня у групі з дітьми повинен знаходитися помічник вихователя протягом 9,2 години або 9 годин 12 хвилин:

1,15 шт. од. × 40 годин на тиждень : 5 днів = 9,2 години на день,

де 40 годин на тиждень — тривалість робочого часу помічника вихователя;

5 днів — тривалість робочого тижня.

Оформлення Відповідно до ст. 50 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тижденьСтаттею 52 КЗпП передбачено, що при п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджує роботодавець за погодженням з профспілкою установи з додержанням установленої тривалості робочого тижня (ст. 50 і 51). Тобто при п’ятиденному робочому тижні тривалість робочого дня становить 8 годин.

ВАЖЛИВО! Робота, яка виконується понад нормальну тривалість робочого часу (в даному випадку — понад 8 годин), вважається роботою за сумісництвом або надурочною роботою (в залежності від того, як така робота оформлена).

Але підкреслимо: залучати постійно працівників до надурочних робіт не можна. При цьому надурочні роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік (ст. 65 КЗпП). Отже, залучати помічника вихователя до роботи понад 8 годин на умовах понаднормової роботи не можна.

Тому тут можливі два варіанти врегулювання режиму роботи помічника вихователя.

Варіант 1. Робота за сумісництвом. Згідно з п. 1 Положення № 432 виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час в тій же установі вважається сумісництвом (так зване внутрішнє сумісництво3).

З внутрішнім сумісником також укладають окремий трудовий договір (згідно з вимогами ст. 24 КЗпП) шляхом оформлення наказу (розпорядження) керівника установи.
Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, МФУ від 28.06.1993 р. № 43.

Отже, якщо у групі працює один помічник вихователя, то час, який він відпрацьовує понад 8-годинний основний робочий час (в даному випадку — 1 година 12 хвилин), буде вважається сумісництвом.

Відповідно до додатка 12 до наказу № 5574 посадові оклади помічників вихователів встановлюють на рівні 5–6 тарифних розрядів (з 01.01.2019 р. це 2613,00–2785,00 грн).

Наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557.

Отже, посадовий оклад, який помічник вихователя отримає понад основний посадовий оклад, працюючи за сумісництвом на 0,15 його штатної посади, становитиме 391,95–417,75 грн на місяць відповідно.

Порядок встановлення доплати до МЗП в цьому випадку показано на прикладі нижче.

Варіант 2. Робота декількох працівників. Обсяг роботи, виходячи з передбачених штатними нормативами 1,15 штатної одиниці помічника вихователя, виконують декілька працівників. Тоді у ЗДО має бути складений відповідний графік роботи з урахуванням тривалості роботи закладу, що становить 10,5 годин на день, обов’язкового часу перебування помічника вихователя в групі (9 годин 12 хвилин), обсягу роботи кожного з працівників.

Наприклад, якщо помічник вихователя виконуватиме обсяг роботи на 1 штатну одиницю (тривалість його робочого дня становитиме 8 годин), то роботу на 0,15 штатної одиниці (тривалістю 1 година 12 хвилин) має виконувати інший помічник вихователя (це може бути як основний працівник, так і сумісник).

За аналогією може бути складений інший режим роботи помічників вихователів з дотриманням трудового законодавства, виходячи з конкретних умов, що склалися у дошкільному навчальному закладі.

Приклад. Режим роботи ЗДО — 10,5 години на день. З групою дітей віком від 3 років працює один помічник вихователя (варіант 1):

  • за основною посадою на 1 ставку. Зарплата складається з посадового окладу — 2613,00 грн та доплати за використання деззасобів в розмірі 261,30 грн (2613,00 грн × 10 %);
  • за сумісництвом на 0,15 ставки. Зарплата складається з посадового окладу — 391,95 грн (2613,00 × 0,15) та доплати за використання деззасобів у розмірі 39,20 грн (391,95 × 10 %). В лютому 2019 року всі робочі дні відпрацьовано повністю.

З 01.01.2017 р. діє правило: якщо нарахована зарплата за повністю виконану норму менше МЗП, здійснюють доплату до МЗП (у 2019 році — 4173,00 грн). У порівнянні з МЗП враховують не лише оклад, а й інші виплати, які входять до фонду оплати праці, крім (абз. 2 ст. 31 Закону про оплату праці5):

Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР.
  • доплат за роботу в несприятливих умовах праці і підвищеного ризику для здоров’я;
  • доплат за роботу в нічний час;
  • оплати за надурочний час;
  • надбавки за роз’їзний характер робіт;
  • премій до святкових і ювілейних дат.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! За роз’ясненнями Мінсоцполітики, доплата працівникам, які використовують у роботі дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, належить до доплат за роботу в несприятливих умовах праці і підвищеного ризику для здоров’я, тобто її нараховують понад МЗП (листи Мінсоцполітики від 18.01.2017 р. № 119/0/101-17/282; від 14.02.2017 р. № 344/0/101-17/281; від 15.02.2017 р. № 356/0/101-17/282 та від 17.02.2017 р. № 391/0/101-17/282).

Підкреслимо: гарантія щодо нарахування доплати до МЗП стосується усіх працівників, з якими укладено трудові договори, у тому числі сумісників. При цьому не має значення, внутрішнє це чи зовнішнє сумісництво, строк укладання такого договору та сума зарплати за основним місцем роботи.

Порівняння здійснюють окремо за основним місцем робота та сумісництвом. Але оскільки за сумісництвом працюють на умовах неповного робочого часу, то доплату до МЗП потрібно розраховувати пропорційно навантаженню.

Отже, виходячи з умов нашого прикладу, помічнику вихователя в лютому 2019 року нарахують:

1) за основним місцем:

  • посадовий оклад (робота на 1 ставку) — 2613,00 грн;
  • доплату до МЗП — 1560,00 грн (4173,00 грн – 2613,00 грн);
  • доплату за використання в роботі дезінфекційних засобів, а також прибирання туалетів — 261,30 грн (10 % посадового окладу).

Всього 4389,30 грн (2613,00 грн + 1560,00 грн + 216,30 грн);

2) за внутрішнє сумісництво:

  • посадовий оклад (робота на 0,15 ставки) — 391,95 грн (2613,00 грн × 0,15);
  • доплату до МЗП — 234,00 грн (625,95 грн – 391,95 грн), де 625,95 грн — МЗП пропорційно зайнятості (4173,00 грн × 0,15 ставки = 625,95 грн);
  • доплату за використання в роботі дезінфекційних засобів, а також прибирання туалетів — 39,20 грн (10 % посадового окладу).

Всього 665,15 грн (391,95 грн + 234,00 грн + 39,20 грн).

Календар бухгал­тера
28.03.19

ЄСВ з зарплати (доходу) за лютий 2019 року (гірничими підприємствами)

29.03.19

ПДВ за лютий 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2019 року

Акцизний податок за лютий 2019 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку