Статті

Р

Розрахунковий період для «чорнобильської» відпустки: 12 місяців чи 2?

Працівникові установи надали додаткову відпустку на 16 к. дн. як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи. При розрахунку відпускних застосовували норму абз. 1 п. 2 Порядку № 100 — у розрахунок враховували виплати за 12 календарних місяців роботи. Однак при перевірці Держаудитслужби нам вказали на те, що потрібно розраховувати середньоденну зарплату виходячи з виплат за 2 календарні місяці. Як правильно розраховувати середньоденну зарплату для оплати відпустки «чорнобильцю»?

01 лютого, 2019

Cтаттю взято з газети  "Бухгалтерія: бюджет"№5
 
Оксана Гузенко, головний спеціаліст відділу оплати праці Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України

Особам, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС (1 чи 2 категорії та одному з батьків дитини-інваліда, що постраждала), надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 16 календарних днів. Цю відпустку повністю фінансує орган соцзахисту.

Відповідно до п. 2 Порядку № 1001, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу всіх видів відпусток провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, або виплати компенсації за невикористані відпустки.

Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.

Якщо працівник пропрацював на підприємстві менше року, то середня зарплата обчислюється виходячи із виплат за фактичний час роботи (з 1 числа місяця після оформлення на роботу до 1 числа місяця, у якому надають відпустку або виплачують компенсацію за невикористану відпустку).

Якщо працівник не відпрацював жодного календарного місяця після оформлення на роботу до 1 числа місяця, у якому надають відпустку, то розрахунок середньоденної зарплати проводять виходячи з установлених працівникові в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу на момент проведення розрахунку (абз. 3 п. 4 Порядку № 100). Якщо у працівника є підвищення окладу, то в розрахунок беруть оклад з підвищенням (див. лист Мінсоцполітики від 17.05.2017 р. № 1440/0/101-17).

Обчислення середньої заробітної плати виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи провадиться у всіх інших випадках збереження середньомісячної заробітної плати, крім обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток.

Тобто, для обчислення середнього заробітку для розрахунку відпустки відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-XII розрахунковим періодом будуть 12 місяців(менша кількість фактично відпрацьованих місяців), які передують місяцю початку відпустки (див. також лист Мінсоцполітики від 16.07.2012 р. № 3480/1/1-12).

Також при розрахунку середньоденної зарплати для оплати днів «чорнобильської» відпустки обов’язково слід застосовувати коефіцієнт підвищення окладів (ставок), передбачений п. 10 Порядку № 100.

Календар
28.02.19

ЄСВ із зарплати (доходу) за січень 2019 року (гірничими підприємствами)

Фінзвітність за 2018 рік до органів статистики

Структурне обстеження підприємства за 2018 рік (форми № 1-підприємництво (коротка, річна) та № 1-під

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1 — опт (квартальна, річна)

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2018 рік (форма № 10-ПІ)

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3 — торг (квартальна, річна)) за 2018 рі

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку