Статті

С

Структурні підрозділи закладів соцзахисту, що надають меддопомогу: нарешті в Переліку ЗОЗ!

(коментар до наказу МОЗ «Про внесення змін до Переліку закладів охорони здоров’я» від 16.05.2018 р. № 933)

09 липня, 2018

Любов Крута, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»

В чому була проблема? В Україні існує ряд закладів соціального захисту населенняякі, крім надання безпосередньо соціальних послуг, забезпечують свої підопічних медичним обслуговуванням. Наприклад, відповідно до п.п. 3 п. 39 Переліку соцпослуг1 відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) повинно забезпечувати осіб цілодобовим медичним обслуговуванням.

Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затверджені постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1417.

Але згідно зі ст. 3 Основ № 28012 медичне обслуговування — це діяльність закладів охорони здоров'я (далі — ЗОЗ), які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров’я.

Основи законодавства України про охорону здоров'я від 19.11.1992 р. № 2801-XII.

Крім того, згідно з Типовими штатами терцентрів3 відділення стаціонарного догляду може мати у штаті лікаря загальної практики — сімейного лікаря. При цьому приміткою «*» передбачено, що медична допомога може надаватися при наявності ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики чи укладенні договорів із закладами охорони здоров’я. Ліцензія ж на медпрактику надається виключно ЗОЗ4.

Відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 р. № 285.
Типовий штатний норматив чисельності працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затверджений наказом Мінсоцполітики від 12.07.2016 р. № 753.

На цю проблему ми звертали увагу в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 19/2017, с. 7, коментуючи лист Мінсоцполітики від 16.02.2017 р. № 52/0/91-17/231. В ньому фахівці відомства також констатували, що надання соціальних послуг без будь-якого залучення професійно підготовлених медичних працівників не підлягає ліцензуванню, а надання медичної допомоги із залученням професійно підготовлених медичних працівників підлягає ліцензуванню. Таким чином, для проведення медичного обслуговування терцентр повинен мати відповідну ліцензію на господарську діяльність з медичної практики, або ж прийдеться укладати договори з фізичними особами — підприємцями чи іншими установами, у яких є такі ліцензії. Також Мінсоцполітики запевнило, що вивчає проблему щодо врегулювання питання організації надання медичної допомоги в інтернатних установах, стаціонарних відділеннях терцентрів шляхом внесення змін до Переліку ЗОЗ5.

Перелік закладів охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ від 28.10.2008 р. № 385.

Що змінилося? Як виявилося, на опрацювання цього питання знадобилося більше ніж півтора роки. Але все ж таки це сталося. Так, наказом, що коментується, внесено зміни до Переліку ЗОЗ, якими установи/заклади системи соціального захисту населення віднесено до закладів охорони здоров'я (новий п. 6 Переліку ЗОЗ).

Отже, законодавчу неузгодженість усунено. І заклади соцзахисту мають змогу отримувати ліцензії на медпрактику, вводити в штат посаду лікаря і виконувати функцію з медичного обслуговування.

Але звернемо увагу ще на такий момент. Коментованим наказом внесено зміни також до Пояснень до Переліку ЗОЗ6.

Пояснення до Переліку закладів охорони здоров’я, затверджені наказом МОЗ від 28.10.2008 р. № 385.

ЦИТАТА. «20. Установи/заклади системи соціального захисту населення — структурні підрозділи установ закладів соціального захисту та/або їх відокремлені структурні підрозділи, які надають медичну допомогу громадянам похилого віку або особам з інвалідністю».

(новий п. 20 Пояснень до Переліку ЗОЗ)

Отже, фактично роль ЗОЗ «приміряє» на себе не вся установа в цілому, а її структурний підрозділ/відокремлений структурний підрозділ, який надає медичну допомогу.

Коментований наказ набуває чинності з моменту офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опубліковано).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку