Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Придбання модульних укриттів із монтажем: визначаємо КЕКВ

(коментар до листа ДКСУ)

09 серпня, 2024
Тема: КЕКВ

Людмила Линник, консультант газети «Бухгалтерія: бюджет», юрист

(коментар до листа ДКСУ від 24.06.2024 № 15-12-12/13790)

Приводом для запиту стало питання читача щодо вибору КЕКВ при придбанні споруд невиробничого призначення для облаштування найпростішого укриття у вигляді модульної швидкоспоруджуваної споруди для закладу дошкільної освіти.

Вибір стояв між КЕКВ 3122 «Капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів» і КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування». Відповідь ДКСУ лаконічна, але однозначна — в цьому випадку має бути КЕКВ 3122. Чому так, розкажемо далі детальніше.

КЕКВ Відповідно до п.п. 16 п. 3.1.1. Інструкції № 3331 КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» застосовується в разі придбання невмонтованого обладнання, яке включене у вартість зведеного кошторису на капітальне будівництво та реконструкцію будов і об’єктів.

Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом МФУ від 12.03.2012 № 333.

Отже, теоретично КЕКВ 3110 для придбання невмонтованого обладнання може застосовуватись, однак лише у разі якщо воно включене у вартість зведеного кошторису на капітальне будівництво та реконструкцію будов і об’єктів, а не окремо. Це свого часу Казначейство підтверджувало в листі від 29.01.2021 № 16-06-06/2463.

Своєю чергою, відповідно до п.п. 4 п. 3.1.2.2 Інструкції № 333 КЕКВ 3122 «Капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів» застосовується для придбання обладнання, що підлягає встановленню, а саме готових до встановлення будівельних конструкцій і деталей, до яких належать металеві, залізобетонні і дерев’яні конструкції, збірні елементи, обладнання для опалювальної, вентиляційної, санітарно-технічної систем, обладнання та меблі, що потребують монтажу і передбачаються до встановлення (тобто те, що існує тільки вмонтованим, убудованим, а також комплекти запасних частин такого обладнання), машини та механізми, обладнання та прилади, необхідні для ведення будівельних робіт, якщо це обумовлено кошторисом на будівництво (крім окремих видів устаткування і машин, що є рухомими транспортними одиницями, не пов’язаними з технологією виробництва).

І, як випливає з коментованого листа, на думку ДКСУ, модульні укриття належать саме до таких — готових до встановлення конструкцій. А отже, і КЕКВ для придбання слід обирати 3122.

Підтвердні документи Пунктом 2.2 Порядку № 3092 передбачено, що розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів із дати взяття бюджетного зобов’язання подають до відповідного органу Казначейства:

Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом МФУ від 02.03.2012 № 309.
  • Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 309 на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях;
  • оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання.

Пунктом 2.4 Порядку № 309 передбачено, що розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів із дати прийняття ними до виконання бюджетного фінансового зобов’язання, якщо інше не передбачено бюджетним зобов’язанням, подають до відповідного органу Казначейства:

  • Реєстр фінансових зобов’язань за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа;
  • оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання та бюджетного фінансового зобов’язання.

Оскільки види видатків, які можуть здійснювати бюджетні установи, дуже різноманітні, Казначейство на підмогу установам періодично доводить методичні рекомендації щодо переліку підтвердних документів. Наразі таким документом є наказ № 683, яким затверджено:

Наказ ДКСУ «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов’язань та проведення платежів» від 29.04.2023 № 68.
  • Методичні рекомендації щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та проведення платежів;
  • Перелік підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та проведення платежів (далі — Перелік № 68).

Слід зазначити, що окремого переліку підтвердних документів для видатків, які здійснюються за КЕКВ 3122, Перелік № 68 не містить. Документи узагальнено за кодом 3120 «Капітальне будівництво (придбання)».

При отриманні товарів, робіт, послуг для реєстрації зобов’язань до органу ДКСУ необхідно подати:

  • договір;
  • експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації;
  • зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва;
  • титул об’єкта;
  • титул на виконання проектно-вишукувальних робіт для будівництва (у разі фінансування у поточному році лише проектно-вишукувальних робіт);
  • договір підряду (контракт). У разі здійснення будівництва об’єкта кількома генеральними підрядниками договір підряду (контракт) подають окремо щодо кожного виконавця, а для перехідних об’єктів — додатковий договір до договору підряду (контракту) на виконання робіт у поточному році;
  • наказ, рішення про затвердження проектно-кошторисної документації на чергу будівництва, пусковий комплекс або об’єкт;
  • календарний графік виконання робіт;
  • план фінансування будівництва;
  • акт приймання виконаних будівельних робіт (ф. № КБ-2в);
  • договір купівлі-продажу житла, інших об’єктів;
  • накладна (якщо умови договору передбачають придбання будівельних матеріалів, обладнання, конструкцій тощо за власні кошти підрядника, з подальшою оплатою замовником).

ДО ВІДОМА. Основні вимоги до проектування та виготовлення швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту модульного типу, готових до використання за призначенням, та їхніх окремих конструкцій (блок-модулів), з яких монтують (складають) та будують такі споруди у готовий виріб, а також способів забезпечення їх необхідними захисними властивостями, встановлено ДСТУ 9195:2022, який набрав чинності з 01.03.2023.

Яка черга? Черговість проведення видатків встановлено Порядком № 5904. Видатки на проектування, будівництво, ремонт захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), споруд подвійного призначення та облаштування приміщень, які плануються до використання для укриття населення з урахуванням вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених МВС, належать до видатків другої черги (п. 19 Порядку № 590).

Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку