Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Календар бухгалтера на липень 2024 року

29 червня, 2024

 

Важливі моменти

Відповідно до п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — ПКУ), якщо у платника податків немає можливості1 своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, зокрема звітності, передбаченої п. 46.2 ПКУ, такий платник податків звільняється від передбаченої ПКУ відповідальності за умови обов’язкового виконання таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану або протягом 60 к. дн. із першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платника податків.

Див. матеріал «На тих, хто може та не може виконувати податкові обов’язки, розрахуйсь!» // «Бухгалтерія: бюджет», № 37/2022, с. 21.

Водночас згідно із Законом України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-ІХ у період дії правового режиму воєнного стану до платників податків не застосовують відповідальність за неподання або несвоєчасне подання «неподаткової» звітності, зокрема до органів статистики, за умови, що така звітність буде подана протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Зауважимо, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-ІХ передбачено відновлення з 01.08.2023 нарахування штрафів, визначених ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ), зокрема, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності про нарахування ЄСВ, а також відновлення нарахування пені, визначеної ч. 10 ст. 25 Закону про ЄСВ, на суму недоїмки.

У календарі наведено основні форми статистичної звітності. Повний перелік форм державних статистичних спостережень на 2024 рік2, а також терміни подання форм статистичної та фінансової звітності3 наведено на офіційній вебсторінці Державної служби статистики України. Крім цього, установа може отримати перелік статистичних форм за кодом ЄДРПОУ за посиланням: https://ess.ukrstat.gov.ua/. Також нагадуємо, що 01.01.2023 набрав чинності Закон України «Про офіційну статистику» від 16.08.2022 № 2524-IXч. 4 ст. 10 якого передбачає, що респонденти подають статистичну звітність і фінансову звітність виробникам офіційної статистики тільки в електронній формі. Безкоштовний сервіс для електронного звітування за статистичними звітами «Кабінет респондента» можна знайти за посиланням: https://statzvit.ukrstat.gov.ua.

Зверніть увагу: термін подання звітів із праці — не пізніше 07.07.2024 (неділя). Органи Держстату дозволяють подати звіт у перший робочий день після вихідних, тобто 08.07.2024 (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 1/2019, с. 19).

Графік подання бюджетної звітності визначає місцевий орган Казначейства в межах строків, визначених ст. 59 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI, тобто її слід подати до 15 числа місяця, наступного за звітним. Водночас місцевий орган Казначейства може затвердити графік із більш стислими строками, тому для уточнення графіка радимо звернутися до місцевого органу Казначейства.

Якщо граничний строк:

  •  сплати податків припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем сплати вважається операційний (банківський) день, що настає за таким вихідним або святковим днем (п. 57.1 ПКУ);
  •  подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ПКУ).

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку