Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Скасовано Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті. Натомість чекаємо на методрекомендації

(коментар до наказу Мінінфраструктури «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року № 43» від 01.11.2023 № 1011)

Алла Головко, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»

Коментованим наказом скасовано Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджені наказом Мінтрансу від 10.02.1998 № 43 (далі — Норми № 43).

І хоча скільки існували Норми № 43, стільки й точилися суперечки щодо обов’язковості його застосування установами, які не належать до сфери Мінтрансу, але майже всі бюджетні установи у своїй роботі керувалися саме Нормами № 43.

Тепер їх скасовано, тож що робити?

Мінінфраструктури на власному сайті щодо скасування Норм № 43 роз'яснює таке. Станом на сьогодні Норми № 43 не враховують показників для суттєвої кількості нових моделей колісних транспортних засобів, виробництво яких налагоджено вже після затвердження цих норм, що спричиняє надходження численних звернень від суб’єктів господарювання щодо потреби їх актуалізації.

Проте Мінінфраструктури не має повноважень щодо внесення змін до Норм № 43, оскільки наразі цю компетенцію не визначено ні в законодавчих актах, ні в чинному Положенні про Мінінфраструктури. З огляду на зазначене Норми № 43 скасовуються. Водночас із метою подальшого врегулювання зазначеного питання Мінінфраструктури спільно з ДП «ДержавтотрансНДІпроект» опрацьовують пропозицію щодо розроблення проєкту державного стандарту України у сфері нормування витрат палива на автомобільному транспорті. Оскільки роботи з розроблення та ухвалення зазначеного стандарту триватимуть орієнтовно 1,5–2 роки, на перехідний період після втрати чинності Нормами № 43 ДП «ДержавтотрансНДІпроект» розмістить на сайті методичні рекомендації з нормування витрат палива.

Однак поки що такі методрекомендації не розміщені, тож до їх розміщення можна й надалі керуватися тими Положеннями (порядками) визначення нормативних витрат палива для службових автомобілів, що розроблені установами відповідно до Норм № 43. А після розміщення методрекомендацій ми повернемося до цієї теми і розглянемо, що саме визначатиме цей документ.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку