Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Чи можна збільшити обсяг закупівлі в разі внесення змін відповідно до п.п. 7 п. 19 Особливостей № 1178?

Чи може замовник згідно з п.п. 7 п. 19 Особливостей № 1178 вносити зміни і збільшувати суму та об’єм закупівлі за договором, укладеним за результатами проведення відкритих торгів з особливостями, в разі зміни середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед»?

03 листопада, 2023

Людмила Линник,
 юрист газети «Бухгалтерія: бюджет»

Відповідно до п. 19 Особливостей № 11781 істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пп. 10 і 13 (крім п.п. 13 п. 13) цих Особливостейне можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених цим пунктом. Такі випадки визначено у п.п. 1–8 п. 19 Особливостей № 1178.

Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178.
Зокрема, п.п. 7 п. 19 Особливостей № 1178 передбачає внесення змін у разі зміни встановленого органами держстатистики ІСЦ, зміни курсу інвалюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовуються в договорі про закупівлю, в разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Тож зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися за умови зміни цін, передбачених вище, та в порядку, що були передбачені проєктом договору та договором.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! І як зазначає Мінекономіки у відповіді на запит № 201/2023 на офіційному сайті в розділі «Консультації з питань закупівель», збільшення суми договору про закупівлю після його підписання можливе у випадку, передбаченому п.п. 7 п. 19 Особливостей № 1178, — можливе, але без зміни обсягу закупівлі.

Погоджуємось з огляду на таке. Відповідно до абз. 1 п. 14 Особливостей № 1178 замовник здійснює закупівлю на підставі наявної потреби або в разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Заплановану закупівлю незалежно від її вартості включають до річного плану закупівель відповідно до ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. Тож замовник формує потребу у відповідному обсязі та відштовхується від неї, плануючи суму закупівлі. Потреба є чи не основним критерієм закупівлі. Водночас відповідно до абз. 3 п. 15 Особливостей № 1178 якщо у замовника виникла додаткова потреба (яку замовник не міг передбачити на момент здійснення закупівлі за тотожним предметом) у здійсненні закупівлі за предметом закупівлі, закупівля за яким ним вже була здійснена у поточному році, очікувана вартість такого предмета закупівлі не додається до очікуваної вартості тотожного предмета (тотожних предметів), закупівля якого була здійснена, а замовник обирає вид закупівлі такого предмета закупівлі з урахуванням вартісних меж, визначених Особливостями. Тож, п. 19 Особливостей № 1178 передбачено підстави і можливості для внесення змін до договору, а п. 15 врегульовано питання додаткової потреби замовника, якщо така виникає. Отже, це різні речі в розумінні закупівельного законодавства. Маючи коливання ціни, замовник вносить зміни до договору, маючи нову потребу — вносить її до річного плану та проводить нову закупівлю.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку