Статті

«

«ПРАКТИКА МСФЗ»:
«Зміна місця роботи супроводжується зміною робочої культури, новими процесами та шляхами комунікації»

Здавалося б, перехід від сфери зовнішнього аудиту до внутрішнього не аж така й велика зміна.
Проте насправді фокус має змінитися повністю.
Ми попросили поділитися своїм досвідом Андрія Трачука, який роботу в департаменті аудиту в Big4 змінив на посаду внутрішнього аудитора.

21 вересня, 2023

Андрій Трачук, Senior Manager Internal Audit

 

Чому вирішили змінити сферу роботи?

А. Т.: Варто усвідомлювати, що для абсолютної більшості працівників у Big4 рано чи пізно настає момент, коли починаєш замислюватися над зміною сфери діяльності. Структура компанії нагадує піраміду, у якій твоя кар’єра має постійно рухатися вгору, що обумовлює неминучу плинність працівників щороку. Коли я переїхав у Чехію, то здобути досвід на позиції менеджера в EY було однією з головних цілей. Після декількох років роботи на цій позиції я отримав пропозицію іншої компанії перейти до внутрішнього аудиту. Я поспілкувався з представниками компанії, дізнався більше інформації про позицію та безпосередньо внутрішній аудит у компанії — і вакансія мене зацікавила. Тим більше що це була лише часткова зміна сфери роботи: я залишився в аудиті, але змінився фокус моєї роботи.

Чи легким був перехід? Які навички стали в пригоді?

А. Т.: Я дотримуюся думки, що жодна суттєва зміна не буває легкою, навіть якщо вона такою здається на перший погляд. Зміна місця роботи супроводжується зміною робочої культури, новими процесами та шляхами комунікації. Незважаючи на великий досвід, доводиться багато чого навчатися фактично із самого початку. Це відчуття можна порівняти з відчуттям людини, яка добре вміє плавати в басейні, а потім опиняється в морі, де начебто треба робити те саме, що добре вміє, але всі її рухи здаються трохи інакшими. Так само було й у мене: усі мої знання й навички довелося адаптувати до реальності в новій компанії і на новій позиції. Якщо казати про навички, які стали в пригоді, то я найбільше виділив би навичку спілкування й аудиторського мислення. Раніше я працював у сфері послуг, і головними споживачами моєї роботи були зовнішні клієнти. У внутрішньому аудиті споживачами моєї праці є менеджмент компанії, але я намагаюся застосовувати таку саму модель поведінки й комунікації, яку застосовував під час спілкування із зовнішніми клієнтами. Щодо аудиторського мислення, то це дуже цінна навичка, яку складно набути в університеті: вона приходить лише з досвідом. Багато працівників з Big4 обирає подальший шлях кар’єри в репортингу або контролінгу, саме тому буває важко знайти досвідченого аудитора.

Що підвищує шанси отримати роботу у сфері внутрішнього аудиту?

А. Т.: Якщо ми кажемо про вже досвідчених працівників, то передусім шанс отримати роботу у сфері внутрішнього аудиту підвищують стандартні речі, такі як досвід роботи аудитором і кваліфікація. Насамперед це може бути АССА або CIA, але менш популярні, наприклад CIMA, також можуть стати у пригоді. Для молодих спеціалістів у нашій компанії є програма стажування, коли працівник протягом трьох років може здобути досвід роботи в різних відділах, включно зі внутрішнім аудитом, і після стажування обрати відділ, де хотів би продовжувати кар’єру. Але незалежно від досвіду найголовнішим фактором є мотивація. У моєму відділі працює колега, яка перейшла до внутрішнього аудиту без жодного аудиторського досвіду й досвіду у сфері фінансів. І саме ця робота зацікавила її найбільше. Тобто вона прийшла в повністю нову для себе сферу й має більш високу мотивацію, ніж багато її колег із досвідом. Висока мотивація та бажання навчатися дають їй змогу перекривати деякі недоліки у знаннях. Зараз вона складає іспити на сертифікацію CIA, яка допоможе їй будувати подальшу кар’єру в аудиті.

Які завдання виконує внутрішній аудит? Чи є він своєрідним буфером між бухгалтерією та зовнішніми аудиторами?

А. Т.: Треба розуміти, що внутрішній аудит у кожній компанії влаштовано по-різному. Я би сказав, що в нашій компанії внутрішній аудит суттєво відрізняється й цікавіший, ніж стандартний процес внутрішнього аудиту. У нашому випадку внутрішній аудит теоретично може допомагати зовнішнім аудиторам, але це радше виняток. Ми робимо аудит внутрішніх процесів компанії, і більшість із них не пов’язані з фінансами. Протягом кожного аудиту ми перевіряємо й оцінюємо процеси в компанії. Головне завдання не лише виявити недоліки та проблемні місця, а й запропонувати конкретні кроки для покращення бізнес-процесу в компанії.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку