Статті

«

«МЕДИЧНА БУХГАЛТЕРІЯ»:
Адміністративна відповідальність за порушення Закону про РРО

Яку адміністративну відповідальність передбачено за порушення Закону про РРО1?

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
12 вересня, 2023

Альона Момот, юристка газети

Адміністративна відповідальність за порушення Закону про РРО

Норма КУпАП і правопорушення, передбачене нею

Санкція

Особи, які мають право складати протоколи

Органи, уповноважені розглядати справи

Строки притягнення до адміністративної відповідальності

Частина 1 ст. 1551. Порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

На особуяка здійснює розрахункові операції (касир, особа, що виконує функції касира), — штраф від 2 до 5 НМДГ (34–85 грн).

Якщо протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення — штраф від 5 до 10 НМДГ (85–170 грн).

Посадові особи органів ДПС (ст. 255 КУпАП)

Районні, районні в місті, міські чи міськрайонні суди (ст. 221 КУпАП)

Три місяці з дня вчинення, за тривалого — 3 місяці з дня виявлення (ч. 2 ст. 38 КУпАП)

На посадових осіб (директор, головний бухгалтер) — штраф від 5 до 10 НМДГ (85–170 грн).

Якщо протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення — штраф від 10 до 20 НМДГ (170–340 грн).

Частина 1 ст. 16315. Порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), зокрема перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

На посадову особу — штраф від 100 до 200 НМДГ (1 700–3 400 грн).

Якщо протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення — штраф від 500 до 1 000 НМДГ (8 500–17 000 грн).

Посадові особи органів ДПС (ст. 255 КУпАП)

Податкові органи (ст. 2342 КУпАП)

Два місяці з дня вчинення, за тривалого — 2 місяці з дня виявлення (ч. 1 ст. 38 КУпАП)

1. Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X.

Ці правопорушення виявляють посадові особи ДПС під час фактичних перевірок. Нагадаємо, що наразі фактичні перевірки не під забороною. Але їх проводять за наявності безпечних умов для перевірки, а саме безпечного:

  • доступу, допуску до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов’язані з іншими об’єктами оподаткування платників податків;
  • доступу, допуску до документів, довідок про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також до фінансової та статистичної звітності в порядку та на підставах, визначених законом;
  • проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки (пп. 69.2 підрозд. 10 розд. XX ПКУ2).
Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку