Статті

П

Переукладання договорів з Національною службою здоров’я: алгоритм дій

Третя і остання… Це ми про ті самі хвилі укладення договорів, що цьогоріч розбурхують медично-реформаторське море. З кожною хвилею закладів більшає, а зараз долучаються ще й «переукладачі» договорів на 2019 рік — заклади першої та другої хвиль. Про особливості грудневої договірної кампанії поговоримо детальніше.

03 грудня, 2018

Cтаттю взято з газети  "Медична бухгалтерія"№ 11
 
Наталія Цимбалюк, директор департаменту договірної роботи НСЗУ

За 7 місяців діяльності Національної служби здоров’я 623 медичні заклади уклали договір з НСЗУ і перейшли на нову модель фінансування — коли держава оплачує медичні послуги, надані цими закладами. Із них 538 закладів — комунальні неприбуткові підприємства, а 85 — приватні медичні заклади. Термін дії договорів, укладених у першу і другу хвилю, закінчується 31 грудня 2018 року.

Тож, щоб співпраця медичного закладу та НСЗУ успішно продовжилася, всім закладам-партнерам потрібно укласти новий договір. Як це зробити? 26 листопада Національна служба здоров’я оголосила про старт третьої хвилі укладання договорів з медичними закладами. Ця хвиля триватиме з 26 листопада по 20 грудня 2018 року. Отже, закладам, які хочуть укласти договір з НСЗУ, потрібно подати відповідну заяву саме в цей період.

Заклад, який бажає укласти або переукласти договір з НСЗУ на визначених в оголошенні умовах, має відповідати Вимогам до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, затвердженим постановою КМУ від 28 березня 2018 року № 391.

Цього разу заявник подає до НСЗУ заяву шляхом заповнення відповідних полів через автоматизоване робоче місце в електронній медичній інформаційній системі, у якій він зареєстрований.

Разом із заявою також необхідно подати додатки до неї. Ці додатки потрібно прикріпити до заяви у вигляді сканованих документів за встановленими формами у форматі PDF.

Жодних паперових форм і документів надсилати до НСЗУ не потрібно!

Під час заповнення заяви необхідно зазначити таку інформацію:

 • прізвище, ім’я та по батькові підписувача договору з боку надавача та документ, який підтверджує його повноваження;
 • місця надання послуг та перелік лікарів, які надають первинну медичну допомогу у відповідному місці надання медичних послуг;
 • кількість наявного населення, яку обслуговує комунальний заклад охорони здоров’я відповідно до додатка 4 до заяви. Цей пункт стосується лише заявників, які є одним з кількох комунальних закладів охорони здоров’я, що надають ПМД, у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці);
 • банківські реквізити заявника;
 • термін дії договору (потрібно зазначити з 01.01.2019 по 31.12.2019);
 • перелік залучених осіб (підрядників) заявника, які мають бути зареєстровані в системі згідно з п. 5 Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою КМУ від 25.04.2018 р. № 410.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Термін подання заяви та додатків спливає о 18 годині 00 хвилин 20 грудня 2018 року. Заяви про укладення договору, у тому числі з усунутими недоліками (повторні), подані після закінчення терміну подання, не розглядаються.

Для того, щоб заявники могли вчасно виправити помилки у заяві та поданих документах, НСЗУ рекомендує подавати заяви та додатки не пізніше 17 грудня 2018 року.

Перелік додатків до заяви такий:

 • Додаток 1. Скановані копії документів, що підтверджують повноваження особи на підписання договору від імені заявника, а саме: повідомлення про відповідність згідно зі встановленою формою.
 • Додаток 2. Відомості про залучених осіб (підрядників) заявника. У разі якщо залучені особи відсутні, про це необхідно вказати у додатку.
 • Додаток 3. Листи від органів місцевого самоврядування, з місцевих бюджетів яких здійснюється фінансування заявника, з переліком усіх закладів охорони здоров’я, які надають ПМД та фінансуються з цих місцевих бюджетів. Додаток 3 подається тільки комунальними закладами охорони здоров’я.

У випадку, якщо заявник отримує фінансування на забезпечення надання ПМД з кількох місцевих бюджетів, зазначені листи подаються від усіх відповідних органів місцевого самоврядування.

 • Додаток 4. Листи від органів місцевого самоврядування, з місцевого бюджету яких здійснюється фінансування заявника, із зазначенням кількості наявного населення на території обслуговування заявника станом на 01.01.2018 р.

Додаток 4 подається тільки комунальними закладами охорони здоров’я та лише у випадку, якщо заявник є одним з кількох надавачів ПМД у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці.

Сумарна кількість наявного населення на територіях обслуговування всіх заявників у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці має дорівнювати кількості наявного населення цієї адміністративно-територіальної одиниці згідно з даними Держстату.

Зверніть увагу на такі нюанси:

 • Додаток 1 подається окремим файлом у вигляді сканованої копії підписаного документа у форматі PDF, який потрібно прикріпити до заяви. Додаток 1 є обов’язковим для всіх заявників.
 • Додатки 2, 3, 4 подаються у вигляді сканованих копій підписаних документів у форматі PDF одним файлом, який потрібно прикріпити до заяви.

Комунальним закладам охорони здоров’я, які мають чинні договори з НСЗУ, необхідно отримати у засновників нові додатки 3, 4 з актуальною інформацією. Документи, датовані червнем–липнем 2018 року, які ви подавали до НСЗУ раніше, не прийматимуться.

ВАЖЛИВО! Всю детальну інформацію, інструкції та зразки документів щодо підписання договорів можна отримати на офіційному сайті Національної служби здоров’я України (nszu.gov.ua) у розділі «Оголошення про укладання договорів», а також за коротким номером контакт-центру НСЗУ — 1677.

Зберігайте спокій, укладайте договори та отримуйте максимум переваг для закладу від нових умов фінансування!

Календар бухгал­тера
28.05.19

ЄСВ з зарплати (доходу) за квітень 2019 року (гірничими підприємствами)

30.05.19

ПДВ за квітень 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Авансовий внесок з турзбору за травень 2019 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку