Статті

Т

Тепер офіційно: функції керівника медзакладу розділили на управлінські і медичні

http://moz.gov.ua/article/news/teper-oficijno-funkcii-kerivnika-medzakladu-rozdilili-na-upravlinski-i-medichni

З 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора будуть чітко розмежовані: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор — виключно питаннями медицини. Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до закінчення строку дії їхніх договорів. Відповідний наказ від 31.10.2018 р. № 1977 затвердило МОЗ. Наразі усі функції — й адміністративні, й медичні — в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівці: генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує усі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах — членах Європейського Союзу. З січня 2019 року такий механізм буде і в Україні.

16 листопада, 2018

Cтаттю взято з газети  "Медична бухгалтерія"№ 10

Хто керуватиме медзакладом: про посаду директора / генерального директора

Генеральний директор або директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, керуватиме виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу. Він займатиметься:

  • стратегічним плануванням;
  • формуванням бюджету;
  • координацією роботи закладу;
  • аналізом економічної ефективності;
  • організацією роботи та ефективної взаємодії всіх структурних підрозділів;
  • забезпеченням залучення коштів на інвестиційні потреби закладу тощо.

До 2022 року обіймати посаду директора на конкурсній основі може претендент із гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, управлінець.

З 2022 року претенденти, які не мають управлінської або менеджерської освіти в галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», повинні будуть додатково здобути відповідну освіту.

Посада медичного директора

З 2019 року посада медичного директора вводиться в довідник медичних професій.

Медичний директор займатиметься виключно питаннями медицини, зокрема:

  • розробкою та впровадженням системи безперервного удосконалення якості послуг у медзакладі на основі принципів доказової медицини;
  • координацією зовнішньої та внутрішньої взаємодії підрозділів закладу охорони здоров’я;
  • організацією надання пацієнтоорієнтованих послуг;
  • організацією безперервного професійного розвитку медичного персоналу;
  • впровадженням сучасних методик діагностики та лікування;
  • організацією медичної допомоги в разі надзвичайних ситуацій;
  • оцінкою якості надання медичної допомоги тощо.

Що буде з головними лікарями?

Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до моменту, коли наказ набуде чинності (1 січня 2019 року), працюватимуть за старою моделлю — керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами — до закінчення строку, визначеного в договорі.

Після завершення дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я.

Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик1 погоджені без зауважень Міністерством соціальної політики України, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, а також узгоджено позиції зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Докладний коментар до цих змін та нові кваліфікаційні характеристики ми розмістимо в наступному номері газети (прим. ред).

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку