А

Аванс у місяці прийняття працівника на роботу: платити чи ні?

Працівника буде прийнято на роботу 09.11.2018 р. Режим роботи — п’ятиденка з вихідними у суботу та неділю. Чи потрібно йому виплатити зарплату за першу половину місяця (аванс) у листопаді (строк виплати зарплати за першу половину місяця в нашій установі — 15 числа)?

02 листопада, 2018

Cтаттю взято з газети  "Бухгалтерія: бюджет"№ 41
 
Вікторія Змієнко,
головний редактор газети «Зарплата та кадрова справа»

Кожен роботодавець, в тому числі і бюджетна установа, має виконувати вимоги законодавства щодо строків та розмірів виплати зарплати, які прописані у ст. 115 КЗпП1 та ст. 24 Закону про оплату праці2.

Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР.
Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 р.

Зазначені норми зобов’язують виплачувати працівникам заробітну плату:

  • мінімум двічі на місяць;
  • за першу половину місяця (аванс) — не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Що є першою половиною місяця, Мінсоцполітики роз’яснило у листі від 23.07.2018 р. № 1305/0/101-18/2, а саме: «Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1 по 15 число, а другою половиною — з 16 по 30 (31)».

Отже, якщо працівника прийнято на роботу 09.11.2018 р., він за першу половину листопада (з 1 по 15 число) відпрацює 5 робочих днів (9, 12, 13, 14 та 15 листопада). А тому аванс працівник собі заробив — його потрібно виплатити.

Ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону про оплату праці не звільняють роботодавця від необхідності виплати авансу у випадку, коли працівник не відпрацював усі робочі дні першої половини місяця з будь-якої причини (у тому числі й у разі прийняття на роботу не з першого числа).

Відповідальність За невиплату авансу установі загрожує штраф як за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Розмір такого штрафу — 10 мінзарплат (у 2018 році — 37230,00 грн) за кожного працівника, якому не виплачено аванс.

Те, що норма про розмір авансу належить до мінімальних держгарантій в оплаті праці, Держпраці вказувала у листі від 03.04.2018 р. № 2547/4/4.1-ДП-18. А невиплата авансу — це «аванс = 0,00 грн», що менше ніж оплата за фактично відпрацьований час.

Отож, штраф у 10 мінзарплат загрожує у випадку, коли: (1) аванс не платять взагалі чи (2) аванс платять у меншому розмірі.

Інспектор праці у невиплаті авансу може також розгледіти ще одне порушення — виплату зарплати рідше двох разів на місяць. За це порушення установі (додатково до штрафу в 10 мінзарплат) загрожує ще й штраф у розмірі 1 мінзарплати (див. лист Держпраці від 26.07.2018 р. № 58920/4/4.3-ДП-18).

Ну і неприємний «довісок» до штрафів на установу — посадовим особам установи може загрожувати адміністративний штраф відповідно до ч. 1 та 2 ст. 41 КпАП3.

Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-X.

Тож, аби не попасти під штрафи, платити аванс потрібно навіть у випадку, коли працівника прийнято на роботу 15 числа поточного місяця і він фактично міг відпрацювати лише один робочий день у першій половині місяця.

Календар
19.11.18

ПДВ за IІІ квартал 2018 року

Податок на прибуток підприємства за IІІ квартал 2018 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІІ квартал 2018 року

Екологічний податок за IІІ квартал 2018 року

Рентна плата залежно від наявного об’єкта оподаткування за IІІ квартал 2018 року

Збір за місця для паркування транспортних засобів за IІІ квартал 2018 року

Турзбір за ІІI квартал 2018 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку