Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Доплата за кількість учнів у ЗЗСО: нюанси встановлення

В опорному закладі загальної середньої освіти навчається 1450 учнів, а у філії цього закладу — 350 учнів. Тобто разом це 1800 дітей. Чи має право директор опорного закладу на підвищення окладу в розмірі 5 % за чисельність учнів?

29 серпня, 2022
Тема: Освіта

Олена Макарук, головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту
фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

3 01.01.2022 р. у питаннях підвищень посадових окладів педагогічних працівників слід керуватися Розмірами підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти, затвердженими постановою № 13911 (далі — Розміри підвищень), Зокрема, Розмірами підвищень передбачено встановлення керівникам закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів понад 1000 осіб за кожні 700 осіб понад 1000 осіб підвищення окладу в розмірі 5 % до посадового окладу (ставки зарплати).

Постанова КМУ «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти» від 28.12.2021 р. № 1391.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Йдеться безпосередньо про директорів закладів. Іншим керівним працівникам (заступникам керівника тощо) зазначене підвищення окладу не встановлюється.

Кількість дітей Абзацом 2 п. 3 Типових штатів № 12052 передбачено наступне.

Типові штатні нормативи закладів загальної середньої освіти, затверджені наказом МОН від 06.12.2010 р. № 1205.

ЦИТАТА. «До школи з єдиним штатним розписом належить й опорна школа з її філіями, при формуванні штатного розпису якої враховується також кількість учнів (класів тощо) її філій».

(абз. 2 п. 3 Типових штатів № 1205)

Це узгоджується з тим, що філія опорного закладу освіти не є юрособою (абз. 4 п. 3 Положення № 5323). Отже, опорна школа має єдиний штатний розпис. У ньому зазначається загальна кількість штатних одиниць і для власне опорної школи, і для її філій. При цьому під час визначення кількості штатних одиниць необхідно враховувати загальну кількість учнів (класів): опорної школи + усіх філій.

Положення про опорний заклад освіти, затверджене постановою КМУ від 19.06.2019 р. № 532.

Отже, при розрахунку загальної кількості учнів при встановлені підвищення окладу директору слід ураховувати учнів опорної школи + усіх філій. І у випадку, якщо кількість учнів становить понад 1000 осіб, за кожні 700 осіб понад 1000 осіб здійснюється підвищення окладу в розмірі 5 %.

В даному випадку чисельність учнів закладу — 1800 осіб, тобто перевищення складає 800 осіб, що дає право на підвищення окладу на 5 %.

Звернемо увагу на такі особливості встановлення підвищення:

1) абсолютний розмір підвищення визначається, виходячи з розміру посадового окладу (ставки зарплати) за ЄТС, без урахування іншого підвищення (п. 5 наказу МОН від 26.09.2005 р. № 557);

2) якщо директор має години викладання, то підвищення встановлюється тільки до основного окладу директора (до посадового окладу за години викладання підвищення не встановлюється);

3) на посадовий оклад з урахуванням підвищень встановлюються доплати і надбавки, встановлені директорові (п. 34 Інструкції № 1024). Також допомога на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки виплачується в розмірі посадового окладу з урахуванням підвищень.

Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.1993 р. № 102.

Відповідно до п.п. «а» п. 19 Інструкції № 102 при встановлені посадових окладів керівників ЗЗСО контингент учнів (вихованців дітей) визначається за обліковим складом учнів, дітей, вихованців на початок навчального року. Конкретний тарифний розряд у межах, передбачених залежно від кількості учнів, встановлюється наказом засновника або уповноваженого ним органу в межах фонду зарплати, затвердженого кошторисом. Отже, контингент учнів з метою визначення підвищення окладу слід обчислювати на початок навчального року — за обліковим складом.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку