Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Перехід на іншу посаду: чи зміниться розрахунковий період для відпускних?

18 липня, 2022

Особа працювала на основній посаді (повна зайнятість — 1 ставка) з 01.08.2021 р. З 01.02.2022 р. її перевели на іншу посаду в цій же установі на умовах неповного робочого часу (0,25 ставки). З 25.07.2022 р. така особа йде в щорічну основну відпустку тривалістю 24 к. дн. Чи вплине факт переведення на розрахунковий період для розрахунку відпускних?

Розрахунковий період Відповідно до п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.2005 р. № 100 (далі — Порядок № 100) під час розрахунку відпускних обчислення середньої заробітної плати здійснюється виходячи з нарахованої працівнику зарплати за 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Отже, якщо переведення відбулося без звільнення працівника (тобто робота в установі не переривалася), то це не впливає на розрахунковий період. Трудові відносини особа не припиняла, тож дата переведення в розрахунковому періоді ролі не відіграє. Отже, розрахунковим періодом є липень 2021 року — червень 2022 року.

НЮАНС. Якщо переведення на неповний робочий час відбулося за ініціативою роботодавця і працівника переведено на неповний робочий тиждень, то вільні від роботи дні виключаються з розрахункового періоду. В інших випадках (переведення відбулося за ініціативою працівника, працівника переведено на неповний робочий день) виключати дні не треба.

Тривалість відпустки Оскільки переведення працівника відбулося в межах однієї установи без звільнення, то робочий рік, за який надається відпустка, не змінився — він відлічується з дня укладення трудового договору (ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки). Тобто перший робочий рік — це період 01.08.2021 р. — 31.07.2022 р. Відповідно, з 01.08.2022 р. для працівника почнеться другий робочий рік.

Підкреслимо: час фактичної роботи на умовах неповного робочого часу включається до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (п. 1 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). Мінекономіки в листі від 29.07.2020 р. № 3512-06/46975-07 також підкреслило: робота на умовах неповного робочого часу незалежно від того, хто був її ініціатором, не впливає на тривалість щорічної основної відпустки працівника. Отже, дні відпустки пропорційно зайнятості не визначаємо.

Але варто врахувати тривалість основної щорічної відпустки за займаними посадами. Якщо тривалість щорічної основної відпустки за обома посадами:

  • однакова, то розраховувати кількість днів заробленої відпустки не потрібно.
  • різна, то розраховуємо кількість днів заробленої відпустки за кожною посадою окремо, пропорційно відпрацьованому часу на кожній з них.

Наталія Алєйніковаексперт газети

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку