Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Заступника голови мобілізовано: як призначити нового?

Заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів мобілізовано. Чи можна на період його відсутності прийняти на цю посаду іншу особу? Чи може голова під час воєнного стану прийняти таку особу на роботу одноособово?

Одразу зазначимо, що законодавством не заборонено прийняти на посаду заступника голови іншу особу — тимчасово на час відсутності основного працівника. Однак зробити це одноособово голова не може. Навіть незважаючи на останні зміни в законодавстві. Пояснимо.

Відповідно до абз. 1 ч. 5 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 р. № 389-VIIІ на період дії воєнного стану особи призначаються на посади в органах місцевого самоврядування сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Тобто йдеться тільки про ті категорії працівників, для яких законодавством передбачено конкурсний відбір. До працівників і посадових осіб (наприклад, виборні посади в ОМС), для прийняття на посади яких конкурсного відбору не передбачалось профільним законодавством, дана норма не застосовується. Вони і надалі призначаються на роботу за раніше визначеними процедурами.

У зв’язку з цим нагадаємо, що посада заступника сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради — це виборна посада, на яку особа призначається шляхом затвердження відповідною радою за поданням відповідного сільського, селищного, міського голови (абз. 4 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-ІІІ).

Тож, якщо в такому працівникові дійсно є потреба, при цьому обставини дозволяють зібрати сесію, а в бюджеті є відповідні кошти, то таку особу можна прийняти. При цьому слід також враховувати певні нюанси:

1) особа призначається на посаду заступника (а не виконуючого обов’язки чи тимчасово виконуючого обов’язки). Вона складає присягу, їй присвоюється відповідний ранг та встановлюються умови оплати праці за посадою відповідно до постанови КМУ від 09.03.2006 р№ 268;

2) повноваження починаються в день пленарного засідання відповідної ради, на якому прийнято рішення щодо затвердження на посаді, якщо інша дата не зазначена в самому рішенні, а закінчуються з моменту виходу на роботу основного працівника, але не пізніше закінчення повноважень ради відповідної каденції. Тобто в рішенні ради не вказують конкретну дату припинення трудових відносин, а слід вказати про прийняття «на строк відсутності основного працівника, але не пізніше закінчення повноважень у каденції відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Конституції України».

Тобто, якщо мобілізований заступник:

  • демобілізується до закінчення повноважень ради відповідної каденції, то працівника, прийнятого на його місце, мають звільнити;
  • не демобілізується до закінчення каденції, то тимчасово призначеного працівника звільняють у зв’язку із закінченням повноважень ради.

Однак в обох випадках підстава для звільнення — це «закінчення строку трудового договору» (п. 2 ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 р.), тому що саме на строк до настання однієї із зазначених подій і укладався відповідний трудовий договір.

Людмила Линник, юрист газети

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку