Статті

«

«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ»:
Викладачі ЗФПО, які мають педзвання «старший викладач», з 01.01.2022 р. отримали право на підвищення окладу: чи є місяць «базовим»?

(коментар до листа Мінсоцполітики від 03.06.2022 р. № 12/0/215-22)

13 червня, 2022
Тема:

Статтю взято з газети "Бухгалтерія: бюджет" № 22/2022

Алла Головко, експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»

Про що мова?

Як відомо, з 01.01.2022 р. викладачам закладів фахової передвищої освіти (ЗФПО) Розмірами підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам у державних і комунальних закладах та установах освітизатвердженими постановою № 13911, встановлено підвищення посадового окладу за наявність педагогічного звання «старший викладач» у розмірі 10 % окладу.

Постанова КМУ «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти» від 28.12.2021 р. № 1391.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Зауважуємо, що Інструкція № 1022 на сьогодні чинна і застосовується:

Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.1993 р. № 102.
  • з 1 вересня 2005 року в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним наказом МОН від 26.09.2005 р. № 557;
  • а з 1 січня 2022 року встановлені підвищення посадових окладів (ставок зарплати) та доплати за відповідні види педагогічної діяльності не мають суперечити розмірам і умовам їх встановлення, визначеним постановою № 1391 у відповідних типах закладів та установ освіти.

Тож, незважаючи на те, що чинним лишається п.п. «д» п. 24 Інструкції № 102 (яким передбачено, що підвищення за звання «старший викладач» не встановлюється викладачам вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації), слід керуватися саме постановою № 1391. Нею передбачено підвищення посадових окладів педагогічним працівникам за наявність педагогічного звання «старший викладач» у розмірі 10 % посадового окладу.

Отже, з 01.01.2022 р. викладачі ЗФПО, які мають педагогічне звання «старший викладач», отримують підвищення посадового окладу в розмірі 10 % посадового окладу. Це підкреслив фахівець МОН у консультації, наведеній у газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 13/2022, с. 19. Нагадаємо, що таке підвищення встановлюється на все педагогічне навантаження та визначається від посадового окладу працівника без урахування інших підвищень окладу (п. 5 наказу МОН від 26.09.2005 р. № 557).

Чи є січень 2022 року «базовим»?

Згідно з п. 5 Порядку № 10783 у разі підвищення тарифних ставок (посадових окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 %. Тобто цей місяць стає «базовим». Оскільки підвищення посадових окладів (зокрема, підвищення за наявність педагогічного звання) формують новий оклад (п. 34 Інструкції № 102), то закономірно виникає питання: чи є місяць встановлення підвищення «базовим»?

Порядок проведення індексації грошових доходів, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У своїх роз’ясненнях Мінсоцполітики неодноразово підкреслювало, що в п. 5 Порядку № 1078 йдеться про підвищення посадових окладів на законодавчому рівні за посадою, яку обіймає працівник (див., наприклад, лист Мінсоцполітики від 21.03.2016 р. № 138/10/136-16).

Наприклад, якщо йдеться про працівників, оплата праці яких здійснюється відповідно до Єдиної тарифної сітки, то «базовим» для них є підвищення посадових окладів відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298. Таке підвищення окладів останнього разу відбулося в грудні 2021 року, і цей місяць став «базовим».

Натомість індивідуальне зростання окладу (зокрема, за рахунок встановлення окремої виплати «підвищення посадового окладу за наявність педагогічного завдання») не впливає на «базовий» місяць. Це підкреслило Мінсоцполітики в коментованому листі.

Отже, у ситуації, що розглядається, «базовим» місяцем для працівника залишається грудень 2021 року — місяць останнього законодавчого підвищення посадових окладів за Єдиною тарифною сіткою. Право на індексацію настало в травні 2022 року — докладніше про індексацію в травні див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 17/2022, с. 21, а в червні 2022 року — в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 20/2022, с. 20.

Чи обов’язково платити індексацію, якщо коштів не вистачає?

Додатково в коментованому листі Мінсоцполітики нагадало про п. 6 Порядку № 1078, яким встановлено, що проведення індексації грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів на відповідний рік. Додамо, що така ж сама норма передбачена ч. 6 ст. 5 Закону про індексацію4.

Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 р. № 1282-XII.

Тобто Мінсоцполітики натякає, що за відсутності коштів індексація може не виплачуватися.

Але річ у тім, що Держпраці та суди дотримуються іншої думки, про що ми розповідали в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 18/2022, с. 26.

Тому, аби уникнути штрафів та судових спорів, слід виплачувати індексацію в повному розмірі. А якщо коштів зовсім немає? Варіанти дій можуть бути такі.

1. Слід звернутися до вищої за рівнем організації з проханням про виділення додаткових коштів.

2. Зняти з працівників необов’язкові виплати (доплати і надбавки, премії тощо).

3. Вдатися до непопулярних методів: просити працівників піти у відпустку за власний рахунок (але це можливо лише за їхньою згодою); переводити працівників на неповний робочий час; скорочувати штат.

4. Якщо установа надає платні послуги, частину доходів (якщо обсяги власних надходжень перевищують витрати) можна виділити на погашення заборгованості за захищеними статтями видатків, до яких належать і витрати на зарплату. Так, ч. 9 ст. 51 БКУ5 визначено: якщо обсяги власних надходжень перевищують відповідні витрати, розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких надпланових обсягів у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на зарплату, стипендій, комунальних послуг та енергоносіїв. Якщо такої заборгованості немає, розпорядник бюджетних коштів спрямовує 50 % коштів на заходи, що здійснюються за рахунок відповідних надходжень, і 50 % — на заходи, необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною програмою. У такому разі розпорядник бюджетних коштів здійснює перерозподіл обсягів узятих бюджетних зобов’язань за загальним фондом бюджету для проведення видатків за цими зобов’язаннями зі спеціального фонду бюджету.

Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

Усі ці заходи було вжито, а коштів усе одно не вистачає? Тоді ситуація, на жаль, підштовхує зменшити суму індексації або не виплачувати її взагалі. Але на цей випадок все ж таки збирайте аргументи, які стануть достатнім виправданням перед органами Держпраці при проведенні перевірок. Вважаємо, враховуючи воєнний стан та його наслідки, вони будуть дивитися на цю ситуацію іншими очима.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку