Новини

НБУ забезпечує каси банків готівковою іноземною валютою
20.03.2020
Тема:

Національний банк активно вживає заходів для усунення труднощів з задоволенням потреб населення у готівковій іноземній валюті, що спостерігалися в касах банків через перебої з авіасполученням внаслідок поширення світом коронавірусу.

Для забезпечення безперебійної роботи банківської системи України в умовах карантину Національний банк почав співпрацю з іноземними фінансовими установами щодо поставок готівкової валюти.

Разом із налагодженням таких поставок Національний банк запровадив операції з підкріплення банків готівковими доларами США та євро шляхом їх обміну на відповідну безготівкову валюту. Безготівкової валюти в банківській системі наразі більш ніж достатньо. Українські банки мають безготівкових ліквідних коштів в іноземній валюті на суму майже 9 млрд дол. США.

Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову з оголошеним граничним обсягом у 100 млн євро відбулася 19 березня. Національний банк отримав заявки від 6 банків на 35 млн євро і задовільнив їх у повному обсязі.

Такі операції здійснюються за допомогою торговельно-інформаційних систем, які використовуються банками й для проведення операцій на міжбанківському валютному ринку.

Учасниками даних операцій визначено 10 банків з найбільшим обсягом коштів  фізичних осіб в іноземній валюті з урахуванням ощадних сертифікатів, станом на перший робочий день поточного кварталу (2 січня 2020 року). У перелік цих банків входять АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АТ «АЛЬФА-БАНК», АТ «Укрексімбанк», АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «УКРСИББАНК», АТ «ПУМБ», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ОТП БАНК», Акціонерний банк «Південний». На ці установи припадає більш як 80% від загального обсягу коштів населення в іноземній валюті.

Національний банк задовольняє подані заявки банків у повному обсязі, якщо оголошена ним сума з обміну є достатньою для задоволення цих заявок. Якщо ж запити банків перевищуватимуть оголошений обсяг операції, то обмін відбувається за пропорційним принципом відповідно до сум, вказаних у заявках банків.

«Сьогодні ми вже почали поповнювати каси банків готівкою у євро. Також ми працюємо з контрагентами з США, щоб доставити значну партію валютної готівки в доларах США. У будь-якому випадку всі громадяни мають можливість купувати і продавати валюту через онлайн додатки банків, що в умовах поширення коронавірусу значно безпечніше, ніж мати справу з банкнотами», - зазначив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Операції з обміну готівкової валюти на безготівкову жодним чином не впливають на обсяг міжнародних резервів України, який є достатнім для згладжування Національним банком курсових коливань на валютному ринку і виконання усіх зовнішніх зобов’язань держави.

Національний банк і далі буде проводити такі операції для усунення нестачі готівкової іноземної валюти в банках. Наступна така операція обсягом у 100 млн євро буде проведена вже 20 березня.

Регламент вищезазначених операцій затверджено Постановою Правління №35 від 19 березня 2020 року «Про здійснення Національним банком України операцій з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою», яка набуває чинності від сьогоднішнього дня.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
06.04.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за березень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за березень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

07.04.20

Звіт з праці за березень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт з праці за І квартал 2020 року (форма № 1-ПВ (квартальна))

09.04.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за І квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за березень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку