Новини

Що необхідно знати, щоб отримати розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань або податкового боргу?
16.01.2020

Фахівці ДПС у м. Києві інформують, що платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення або відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

Розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.

Для отримання розстрочення платником податків подається:

  • заява, згідно якої визначено підставу для її отримання  (перелік обставин, що є підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу заявника визначений постановою КМ України від 27.12.2010 № 1235);
  • економічне обґрунтування, яке складається з:
  •  переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;
  •  аналізу фінансового стану;
  •  графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум;
  •  розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.

Для отримання відстрочення платником податків подається:

  • заява, згідно якої визначено підставу для її отримання (підставами для отримання відстрочення є лише обставини непереборної сили, що підтверджуються:
  • висновком Торгово-промислової палати про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України;
  • рішенням Президента України про оголошення окремих місцевостей України зоною надзвичайної екологічної ситуації, затверджені Верховною Радою України.

При цьому, висновки Торгово-промислової палати повинні містити чітке посилання на норми п.100.4, 100.5 Податкового кодексу України.

Зверніть увагу: платник податків із заявою про розстрочення (відстрочення) та документами звертається до Головного управління ДПС у м. Києві  (за адресою м.Київ, вул. Шолуденка 33/19). Також можна звернутись до центру обслуговування платників податків за місцем обліку.

Якщо сума розстрочення (відстрочення) складає понад 3 млн.грн., та/або якщо розстрочення (відстрочення) надається на строк, що виходить за межі одного та/або більше бюджетних років, то платник податків звертається і до Головного управління ДПС у м. Києві до ДПС України. 

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку