Новости

Зазначення у ПН ціни одиниці товару (послуги) з більше ніж двома знаками після коми не є порушенням та причиною зупинення чи відмови її реєстрації в ЄРПН
09.08.2019

ДФСУ у листі від 24.07.2019 р. № 3436/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянула питанння щодо права включити до податкового кредиту суму ПДВ, вказану у податковій накладній (далі - ПН), яка містить розбіжність з первинним документом внаслідок арифметичного округлення показників податкової накладної.

Податківці повідомили, п.п. 9 п. 16 Порядку заповнення податкової накладної затвердженого наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307 (далі - Порядок № 1307) визначено, що до графи 11 вноситься сума ПДВ. Графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюється у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.

При цьому Порядком № 1307 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 ПН, а також правила округлення як вартісних, так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Для визначення розрахованих вартісних показників та кількісних показників податкової накладної застосовується правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знаку на "1" (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує "5" (п’ять).

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 ПН та рядків І - IX розділу А податкової накладної.

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 ПН отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на "1" (одиницю).

Отже, зазначення платником податку при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не є порушенням Порядку заповнення податкової накладної або причиною зупинення чи відмови її реєстрації в ЄРПН.

Зареєстрована в ЄРПН ПН, в якій вказано ціну постачання одиниці товару / послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.

 

Календарь бухгал­тера

На этой неделе
событий нет

Вверх
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи