Новини

Порядок подання повідомлень за ф. № 20-ОПП можуть змінити
08.08.2019

ДФС на вебсайті  оприлюднила проєкт наказу Мінфіна «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Проєкт).

Проєктом пропонується внести зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 року № 1588.

1. Проєктом встановлюється порядок взяття на облік в контролюючих органах іноземних компаній, організацій, які не підлягають реєстрації (акредитації) в Україні, не мають майнових прав на нерухомість та землю в Україні та відкривають рахунки в банках України.

2. Проєктом уточняється, що підставою для взяття на облік договору про спільну діяльність є прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію уповноваженої особи платником ПДВ або платником акцизного податку.

3. Проєктом уточняється порядок обліку в контролюючих органах фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Архітектори, інженери технічного нагляду, інженери-проектувальники, експерти, які мають кваліфікаційний сертифікат, що дає право здійснювати окремі види робіт (послуг), пов’язані із створенням об’єктів архітектури, та провадять такі роботи самостійно (індивідуально, незалежно), беруться на облік в контролюючих органах на підставі поданої заяви за ф. № 5-ОПП та копії кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.

Фізичні особа, які провадять незалежну професійну діяльність та зареєстровані внутрішньо переміщеними особами, можуть подати заяву для взяття на облік/зміну місця обліку до контролюючого органу за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копія якої подається до контролюючого органу.

4. Проєктом удосконалюється порядок подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування) за ф. № 20-ОПП, а саме:

 • встановлюється, що повідомлення з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна) подаються в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у відповідному державному органі;
 • уточнюється, що юридичні особи та їх відокремлені підрозділи подають повідомлення про об’єкти оподаткування, які знаходяться на їх балансі (власні, орендовані, передані в оренду).

При цьому, застосовується принцип укрупнення інформації про об’єкт оподаткування. Принцип укрупнення не застосовується при наданні інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці);

 • встановлюються строки подання повідомлення  у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування та внесення контролюючим органом до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб відомостей із повідомлення;
 • визначається, що платник податків може переглянути інформацію про свої об’єкти оподаткування та місця їх обліку у контролюючих органах в приватній частині Електронного кабінету.

У Проеєкті встановлено, що реєстраційні (облікові) номери платників податків, які були надані платникам податків контролюючими органами до набрання чинності цим наказом, не змінюються  протягом усього періоду перебування на обліку в контролюючих органах таких платників податків, за винятком випадків зміни коду за ЄДРПОУ.

Зауваження та пропозиції до Проєкту приймаються протягом місяця на адресу:

 • поштову розробника – 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент обслуговування платників;
 • поштову Державної регуляторної служби України – 01011, м. Київ. вул. Арсенальна, буд. 9/11;
 • електронну розробника – oblik@sfs.gov.ua.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

 • Проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (Завантажити)
 • Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів (Завантажити)
 • Додаток 5 до Порядку обліку платників податків і зборів (пункт 4.1) Форма № 1-ОПП (Завантажити)
 • Додаток 6 до Порядку обліку платників податків і зборів (пункт 4.11) Форма № 1-РПП (Завантажити)
 • Додаток 8 до Порядку обліку платників податків і зборів (підпункт 1 пункту 6.7) Форма № 5-ОПП (Завантажити)
 • Додаток 11 до Порядку обліку платників податків і зборів (пункт 10.6) Форма № 11-ОПП (Завантажити)
 • Додаток 13 до Порядку обліку платників податків і зборів (пункт 11.2) Форма № 8-ОПП (Завантажити)
 • АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (Завантажити)
За матеріалами ДФСУ

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку