Новости

ПДВ: Оподаткування операцій з надання на території України агентських послуг нерезиденту
06.08.2019

В Офісі великих платників податків повідомили, відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Пунктами 186.2 - 186.4 статті 186 ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг, або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Відповідно до пункту 186.4 статті 186 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 ПКУ.

У випадку, надання резидентом нерезиденту агентських послуг, які відсутні в переліку операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 ПКУ, то місце постачання таких агентських послуг визначається відповідно до пункту 186.4 статті 186 ПКУ, а саме як місце реєстрації постачальника - резидента.

Отже, у платника податку (резидента) операції з постачання агентських послуг нерезиденту є об'єктом оподаткування ПДВ, за загальновстановленою ставкою 20 відсотків. Базою оподаткування ПДВ є агентська винагорода, яку отримує резидент за надані нерезиденту послуги.

Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у платника податку з постачання послуг нерезиденту, відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню;

б) дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, на дату, визначену відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ у резидента, який на території України надає агентські послуги нерезиденту, виникають податкові зобов'язання з ПДВ. На зазначену дату такий агент, складає та зареєструє в ЄРПН податкову накладну.

Календарь бухгал­тера

На этой неделе
событий нет

Вверх
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи