Застосування штрафу у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії відтерміновується до 31 грудня 2019 року
Сьогодні, 6 червня, ВРУ прийняла Закон "Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (законопроект №10359).
Законом доповнено статтю 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» новою частиною, якою відтерміновується застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 500 тисяч гривень у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії.
Закон набирає чинності з 1 липня 2019 року
Нагадаємо, протягом останніх років ВРУ прийнято ряд законів, направлених на удосконалення контролю за обігом пального та скорочення його тіньового обігу.
Зокрема, Законом України від 23.11.2018 № 2628 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" з 1 липня 2019 року удосконалюється порядок електронного адміністрування реалізації пального, а також запроваджується ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним, а також зберігання пального.
При цьому, зберігання пального може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій на кожне місце зберігання пального, які видаються на 5 років, а розмір річної плати складає 780 гривень.
Для отримання ліцензії суб'єкт господарювання повинен подати заяву довільної форми, квитанцію про внесення річної плати за ліцензію, а також самостійно завірені копії таких документів:
1) документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою будь-якого цільового призначення, на якій розташований об'єкт зберігання пального;
2) акт вводу в експлуатацію об'єктів у місці зберігання пального або до 2022 року документ, що підтверджує право власності щодо всіх об'єктів у місці зберігання пального;
3) дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Наявність таких документів для експлуатації місць зберігання пального є обов'язковим відповідно до земельного, містобудівного законодавства та законодавства з охорони праці.
Проте виявилося, що велика кількість суб'єктів господарювання (серед яких підприємства агропромислового комплексу, гірничодобувні та автотранспортні підприємства) не мають деяких з перелічених документів (їх отримання потребує певного часу), що унеможливить вчасне, до 1 липня 2019 року, отримання ними ліцензії для зберігання пального, відсутність якої тягне застосування до таких суб'єктів господарювання фінансових санкцій.
Також Законом внесено зміни до статті 2 Закону України 06.07.2005 № 2739-IV «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів», згідно з якими у частині другій в абзаці п’ятому слова та цифри «з 1 січня 2020 року», «до 31 грудня 2019 року» замінено відповідно словами та цифрами «з 1 січня 2025 року», «до 31 грудня 2024 року».
Отже, згідно внесених зміни, митне оформлення з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні ТЗ за кодами товарних позицій 8701 20, 8702, 8704, 8705 згідно з УКТ ЗЕД, як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, нових і таких, що були в користуванні, а нових ТЗ за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня "ЄВРО-6" - з 1 січня 2025 року, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2024 року включно.