Новости

Порядок організації надання соціальних послуг: внесено зміни

01.07.2024

Постановою КМУ від 13.06.2024 № 687 внесено зміни, зокрема, до Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.06. 2020 № 587 (далі — Порядок № 587).

Уточнено таке. Якщо за результатами оцінювання потреб у соціальних послугах особи/сім'ї, яка належить до вразливих категорій населення або перебуває під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, соціальний менеджер / фахівець із соціальної роботи (у разі перебування особи/сім'ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у надавача — його соціальний працівник) складає акт оцінки потреб сім'ї/особи (у паперовій або електронній формі, зокрема за допомогою цифрового інструмента «Ведення випадку» (кейс-менеджмент), що є складовою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери відповідно до Положення про Єдину інформаційну систему соціальної сфери, затвердженого постановою КМУ від 14.04.2021 № 404, який не пізніше ніж наступного робочого дня подається, зокрема за допомогою засобів Соціального порталу Мінсоцполітики, до уповноваженого органу для ухвалення рішення про надання / відмову в наданні соціальних послуг.

Якщо за результатами оцінювання потреб особи/сім'ї, яка належить до вразливих категорій населення або перебуває під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, підтверджується перебування особи/сім'ї у складних життєвих обставинах або належність до вразливих категорій населення, соціальний менеджер / фахівець із соціальної роботи (у разі перебування особи/сім'ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у надавача — його соціальний працівник) надає такій особі/сім'ї допомогу в оформленні заяви про надання соціальних послуг і пакета документів, що додаються до неї відповідно до п. 28 Порядку № 587, через електронний кабінет особи на Соціальному порталі Мінсоцполітики.

Заява може бути оформлена з використанням (за технічної можливості) електронного сенсорного пристрою (планшета) з можливістю її підписання особою цифровим власноручним підписом, створеним на екрані електронного сенсорного пристрою (підпис виконаний особою власноручно на екрані планшета, нерозривно поєднаний з підписаним електронним документом).

Соціальний менеджер / фахівець із соціальної роботи (в разі перебування особи/сім'ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у надавача — його соціальний працівник) передає за допомогою засобів Соціального порталу Мінсоцполітики зазначені документи (відомості, дані) уповноваженому органу разом з актом, складеним, зокрема, за допомогою цифрового інструмента (кейс-менеджменту) за результатами оцінювання потреб у соціальних послугах особи/сім'ї, яка належить до вразливих категорій населення або перебуває під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, якщо особа через похилий вік, інвалідність, стан здоров'я, догляд за дитиною або інші обставини не може особисто подати заяву та пакет документів.

Форма акта оцінки потреб сім'ї/особи затверджується Мінсоцполітики.

Постанова № 687 набрала чинності 18.06.2024.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи