Новости

ФОПи 1 та 2 груп: єдиний податок з місяця реєстрації – законопроєкт

25.06.2024
Тема:

Проєкт Закону №11352 "Про внесення змін до статті 298 Податкового кодексу України щодо державної реєстрації фізичних осіб - підприємців" зарєєстрован у Верховній Раді. 

Станом на сьогодні реєстрація для фізичних осіб-підприємців першої та другої груп передбачає обов’язковість перебування на загальній системі оподаткування в місяці реєстрації фізичної особи-підприємця, і перехід на спрощену систему оподаткування лише з першого числа наступного місяця: так, на яку б дату не припадала дата державної реєстрації, в місяці реєстрації фізична особа-підприємець реєструється та обліковується тільки як платник податку на прибуток на загальних підставах.

Це передбачає інший підхід до обліку, звітності та податкового навантаження підприємницької діяльності. Навіть якщо ФОП одночасно з державною реєстрацією подає заяву про застосування спрощеної системи – вона «активується» лише з наступного місяця.

Виникає парадоксальна ситуація:

  • по-перше, підприємець або змушений чекати «активації» платника єдиного податку з наступного місяця, і не працювати в поточному;
  • по-друге, у разі початку діяльності наявність статусу платника на загальній системі (навіть якщо він на ній перебував декілька днів) передбачає для ФОПів 1-2 групи обов’язок подання щорічної декларації про майновий стан за підсумками року, де ФОП має зазначити отриманий дохід, документально підтверджені витрати (що передбачає обов’язковий облік витрат, якого немає на спрощеній системі) та сплатити податок з доходів фізичних осіб у розмірі 18% від чистого оподаткованого доходу, отриманому в періоді перебування на загальній системі.

При цьому, фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку 3-ї 2 групи мають можливість перебувати на спрощеній системі та, відповідно, розпочинати свою діяльність на спрощеній системі, з першого дня державної реєстрації.

Пропонується застосувати для 1-3 груп однаковий підхід щодо визначення строку для реєстрації заяви про застосування спрощеної системи (10 днів з дня державної реєстрації) та однаковий принцип переходу на єдиний податок за умови дотримання зазначеного строку (з дня державної реєстрації). 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи