Новости

ФОП, який здійснює продаж власно вирощеної продукції, має застосовувати РРО

24.06.2024
Тема:

Податківці в інформаційному повідомленні на офіційному сайті ДПС України (https://tax.gov.ua/  «Прес-центр»  «Новини») нагадали, що відповідно до порядку проведення розрахунків, визначеного розд. ІІ Закону про РРО, суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахунки за товари (послуги) із обов’язковим застосуванням РРО/ПРРО та видачею споживачам розрахункових документів встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. Перелік умов, за яких застосування РРО/ПРРО є не обов’язковим, визначено ст. 9 Закону про РРО.

Зокрема, однією з таких умов є право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.

Водночас податківці наголосили, що вказане право (не застосовувати РРО/ПРРО) стосується лише підприємств, установ і організацій усіх форм власності, тобто юридичних осіб, і не поширюється на ФОП. А отже, продаж власно вирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції ФОП, незалежно від обраної системи оподаткування, за загальним правилом має здійснюватися із застосуванням РРО/ПРРО.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи