Новости

Кого з ФОП зараз перевіряють та за що штрафують?

19.06.2024
Тема:

Найпопулярнішою зараз є камеральна перевірка
Вона проводиться без вашої участі. Інспектор моніторить базу на такі порушення:

1) Невчасна подача декларації

  • штраф 340 грн. за перше порушення та 1020 за наступні.

2) Невчасна сплата податку:

  • штраф ФОП 3 група: протермінування сплати до 30 календарних днів -  5%, більше 30 кал. днів - 10%
  • штраф ФОП 1,2 група - 50%

3) Заниження зобов'яpань в податковій декларації. Коли не вірно заповнили декларацію чим занизили дохід чи/та суму єдиного податку

  • штраф 25% від суми заниження.

4) Порушення умов перебування на спрощеній системі. Можливо перевищення доходу, здійснення діяльності забороненої на спрощеній системі чи певній групі єдиного податку.
Як наслідок - переведення зі Спрощеної системи на Загальну

Наступна за масовістю йде Фактична перевірка
Саме на ній роблять фактичні закупки, щоб виявити чи працює ФОП з РРО та перевіряють чи оформлені працівники. Найчастіше ФОПи отримують Акти про наступні порушення:

1)Не застосування, чи помилки в роботі з РРО/ПРРО

  • ФОПи взагалі ігнорують видачу фіскальних чеків через РРО/ПРРО; 
  • Видають розрахункові чи товарні чеки, які не профіскалізовані. Імітують видачу чеку, та насправді він в податкову не потрапляє( Сам з таким стикався(; 
  • штраф 25-150% від непрофіскалізованого обороту

2) Виявлення неоформлених працівників

Якщо перевіряючі прийшли на торгову точку, зробили закупку, а працівник що продав чи обслужив не має трудового договору та відповідно трудових відносин, штраф від 17 000 грн.
В пості від 23 квітня про це детальніше писав.

3) Здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації:

Нараховують штрафи 17 000 - 85 000 грн. людям які продають товари без оформлення ФОП.  Законом передбачене вилученням предметів діяльності, що може бути більш болючим ніж штраф, але такого ще не бачив на власному досвіді. 
І якщо хтось думає, що продаж в інтернеті не має ризиків нарватись на це штраф - дзуськи. Роблять контрольні закупки і виявляють "ухилянтів" від офіціної роботи та сплати податків.

Документальні планові та позапланові перевірки.
Планові для ФОП на спрощеній системі доки під мораторієм, але їх і так по них майже ніколи не проводять. А от позапланову можуть провести. Одним з видом позапланової - Ліквідаційна перевірка. Її призначають після закриття ФОП. Хоч і не для всіх, бо на всіх не вистачає ресурсу. Та чим далі - тим більше звернень за такими до нас. 

Неприємна документальна перевірка тим, що податкова перевіряє діяльність та документи за тривалий період часу (від 3 років).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи