Новости

У травні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі незначно зросла – до 3,3% з 3,2% у квітні.

13.06.2024
Тема:

Про це свідчать дані Держстату.

Фактичні темпи зростання цін залишалися нижчими за прогноз НБУ в Інфляційному звіті за квітень 2024 року. Головні чинники – динаміка цін на сирі продукти харчування та паливо.

Натомість фундаментальний інфляційний тиск залишався стійким. Базова інфляція у травні становила 4,4%, що відповідає прогнозу Національного банку.

В наступні місяці очікується певне пришвидшення інфляції через здорожчання електроенергії, ймовірно, дещо нижчі врожаї, а також подальше збільшення витрат бізнесу, зокрема на оплату праці. 

Водночас інфляцію стримуватимуть зниження зовнішнього цінового тиску та заходи монетарної політики, зокрема з підтримання контрольованої ситуації на валютному ринку та захисту заощаджень населення від інфляційного знецінення. 

Монетарна політика й надалі спрямовуватиметься на збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. упродовж наступних років.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи