Новости

Перевірку декларацій та моніторинг способу життя працівників спецслужб здійснюватиме окремий новостворений підрозділ НАЗК

06.06.2024
Тема:

Відтепер заходи фінансового контролю стосовно спеціальних категорій декларантів (співробітників розвідувальних органів та осіб, які обіймають посади, пов’язані з державною таємницею) в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснюватиме окремий підрозділ.

Рішення про створення самостійного підрозділу – Відділу здійснення заходів фінансового контролю стосовно окремих категорій осіб – ухвалено на виконання рекомендацій за результатами зовнішньої незалежної оцінки діяльності НАЗК.

Це має підвищити ефективність фінансового контролю стосовно спеціальних категорій декларантів (осіб, визначених у ст. 52-1 Закону України «Про запобігання корупції»). Йдеться про проведення моніторингу способу життя, повних перевірок декларацій та контролю за своєчасністю їх подання. 

Відтак підрозділ внутрішнього контролю НАЗК, який раніше виконував ці функції, зосередиться на завданнях щодо забезпечення доброчесності працівників Агентства та інших функціях, передбачених законом.

Крім того, відповідно до рекомендацій зовнішнього незалежного аудиту, в НАЗК розділено функції внутрішнього контролю та запобігання корупції в Агентстві.

Для цього в структурі НАЗК створено окремий сектор з питань запобігання корупції. Сектор організовуватиме роботу з оцінки корупційних ризиків у діяльності Агентства та підготовки заходів для їх усунення, координуватиме реалізацію антикорупційної програми НАЗК.

Довідково: 

Особи, визначені у ст. 52-1 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, зазначені у підпунктах "в", "г", "д", "е", "з", "и" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», які за посадами, що вони займають, належать до кадрового складу розвідувальних органів України та/або займають посади, перебування на яких пов’язане з державною таємницею у зв’язку з безпосереднім здійсненням такими особами оперативно-розшукової, контррозвідувальної, розвідувальної діяльності, особи, які безпосередньо забезпечують безпеку посадових осіб відповідно до Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", а також особи, які претендують на зайняття таких посад, та особи, які припинили діяльність.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи