Новости

Увага! Оновлено Перелік територій бойових дій, який застосовують для воєнних пільг

03.06.2024
Тема:

Мінреінтеграції наказом від 23.05.2024 № 123 (далі — наказ № 123) знову внесло зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309 (далі — Перелік територій).

Цього разу зміни торкнулися, зокрема, територіальних громад Донецької та Харківської областей і набудуть чинності з дня офіційного опублікування наказу № 123 (станом на 29.05.2024 не опублікований).

Нагадаємо, що Перелік територій було розроблено на виконання постанови КМУ «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» від 06.12.2022 № 1364, якою урядовці визначили механізм формування єдиного для всіх переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані російською федерацією, та встановили, що перелік таких територій затверджується наказом Мінреінтеграції за погодженням із Міноборони та на підставі пропозицій обласних військових адміністрацій.

Цей Перелік територій не є фіксованим та регулярно оновлюється з огляду на воєнну ситуацію, але не рідше ніж двічі на місяць.

Зауважимо, що Перелік територій, зокрема, застосовується при визначенні особливостей справляння податків і зборів на відповідних територіях під час воєнного стану:

  • передбачених п.п. 69.14, 69.16, 69.22 пірозд. 10 розд. ХХ ПКУ щодо нарахування та сплати екоподатку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти оподаткування, розташовані в межах територій, визначених Переліком територій;
  • передбачених п. 11 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ щодо звільнення з 01.08.2023 від сплати ЄП платників ЄП груп 1 і 2, податкова адреса яких знаходиться на територіях, визначених Переліком територій, тощо.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи