Новости

Законодавство в сфері конфлікту інтересів поширюється на посадовців НАЗЯВО: рішення Верховного Суду

24.05.2024
Тема:

Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), у якій воно просило скасувати постанову Шостого апеляційного адміністративного суду.

Суд касаційної інстанції підтримав принципову позицію Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про те, що НАЗЯВО є державним органом у розумінні ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), на посадових осіб якого поширюються його вимоги. Адже воно реалізує владні управлінські функції, які мають загальнодержавне значення та поширюються на необмежене коло осіб. У зв’язку з цим Верховний Суд не знайшов правових підстав для скасування оскаржуваного припису НАЗК.

Нагадаємо, в липні 2021 року НАЗК внесло Голові НАЗЯВО припис № 32-05/67/21 – забезпечити виконання вимог ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом усунення відносин прямого підпорядкування між заступником міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким та його дружиною.

Не погоджуючись з цим приписом, НАЗЯВО звернулося до суду з позовною заявою про визнання його протиправним та скасування.

В жовтні 2022 року Окружний адміністративний суд міста Києва позов НАЗЯВО задовольнив в повному обсязі, а вже в серпні 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував його за скаргою НАЗК.

У травні цього року Кабінет Міністрів України ініціював проведення службового розслідування стосовно Михайла Винницького, оскільки НАЗК виявило в його діях інше порушення, пов’язане з корупцією: заступник міністра освіти і науки був співвласником товариства з обмеженою відповідальністю «Експоплаза» і мав впродовж 60 днів після призначення на посаду передати корпоративні права в управління іншій особі. Однак зробив це на пів року пізніше, ніж це передбачено Законом.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи