Новости

НБУ хоче обмежити вихідні перекази з карти на іншу карту до 30 операцій і до ₴100,000 на місяць

24.05.2024
Тема:

НБУ наразі допрацьовує проєкт рішення, який передбачає певні ліміти виключно на вихідні операції «з картки на картку». Рішення стосується виключно P2P-переказів. 

Операції за реквізитами IBAN доступні без обмежень. 

Обговорюється варіант лімітів – не більше 30 операцій і до 100 000 грн на місяць за одним рахунком. Остаточний варіант рішення буде ухвалено приблизно за місяць після ретельного обговорення. 

Як це вплине на клієнтів банків? 

НБУ дослідив операції клієнтів 7 найбільших транзакційних банків (понад 91% всіх емітованих карток) за 2 квартали 2024 р. й визначив, що обмеження в 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів банків. Обмеження за сумою не вплине на 95% клієнтів. 

Клієнти з офіційними доходами більше заявленої суми та потребами проводити більшу кількість операцій, можуть звернутись до свого банку та надати документальне підтвердження джерел походження коштів та обґрунтування операцій. 

Чи вплинуть ліміти на діяльність волонтерів? 

Нові норми не створюватимуть ніяких обмежень та ускладнень волонтерам, що дозволить їм продовжувати важливі спільні збори на підтримку ЗСУ. Кількість вхідних операцій «на картку» не змінюється. 

Банки, які найчастіше використовують для проведення волонтерських зборів, на своєму рівні, застосовуючи ризико-орієнтований підхід, мають власні списки клієнтів-волонтерів або мають «білі» доходи та не обмежують такі рахунки.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи