Новости

Гарантійний платіж з орендної плати: які ПДВ-варіанти?

16.05.2024
Тема:

Товариством – орендарем було укладено договір оренди нежитлового приміщення (далі – договір) та відповідно до його умов перераховано орендодавцю забезпечувальний (гарантійний) платіж. На суму такого забезпечувального платежу орендодавцем було складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкову накладну. Надалі сторонами було укладено додаткову угоду про розірвання договору, відповідно до якої сплачений гарантійний платіж зараховується у рахунок орендної плати та оплати заборгованості за комунальні послуги за останній місяць оренди. Який порядок коригування податкових накладних, складених орендодавцем на дату сплати орендарем забезпечувального платежу!?

Позиція ДПС

Якщо умовами договору оренди між орендодавцем та орендарем передбачено, що забезпечувальний платіж виконує виключно функцію засобу забезпечення зобов'язань, не є оплатою вартості товарів/послуг та підлягає поверненню орендарю після виконання таких зобов'язань, така сума забезпечувального платежу не збільшує базу оподаткування ПДВ у орендодавця при отриманні коштів від орендаря. Податкові зобов'язання орендодавцем та податковий кредит орендарем при отриманні/перерахуванні такого гарантійного платежу не визначаються та, відповідно, податкова накладна на суму таких отриманих як забезпечувальний платіж коштів не складається.

У разі, якщо орендодавцем на суму такого забезпечувального платежу на дату його отримання було складено податкову накладну, то такий орендодавець має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ. Орендар відповідно повинен зменшити суму податкового кредиту.

У разі якщо у процесі виконання договору оренди відбувається зміна напряму використання отриманих раніше коштів у вигляді забезпечувального платежу, який спочатку виконував функцію засобу забезпечення виконання зобов'язань за договором, а потім, відповідно до додаткової угоди до договору, буде спрямовуватися в рахунок оплати орендних платежів / вартості комунальних послуг, то на дату зміни напряму використання гарантійного платежу, підтверджену відповідними первинними (бухгалтерськими) документами,  орендодавець повинен нарахувати податкові зобов'язання на суму гарантійних внесків, яка враховується у рахунок орендної плати та оплати заборгованості за комунальні послуги, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну, яка є підставою для формування орендарем податкового кредиту (за умови дотримання інших правил щодо формування податкового кредиту, встановлених ПКУ).

ІПК ДПС від 26.03.2024 № 1632/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи