Новости

У фіскальному чеку порушено послідовність нумерації рядків: чи будуть штрафи?

13.05.2024
Тема:

Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 109.10 ЗІР пояснили, за яких умов штрафні (фінансові) санкції не застосовуються до суб’єкта господарювання в разі, якщо фіскальний чек містить всі обов’язкові реквізити, однак порушено послідовність нумерації рядків.

Зокрема, контролери нагадали, що форму та зміст розрахункового документа встановлено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом МФУ від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення № 13). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведено в додатку 1 до Положення № 13.

Вимоги, встановлені у п. 2 розд. ІІ Положення № 13 до змісту розрахункових документів, визначають обов’язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів. У разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п. 3 розд. І Положення № 13).

У разі встановлення під час перевірки факту, зокрема, невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції відповідно до ст. 17 Закону про РРО, за порушення вимог Закону про РРО до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції. Крім того, ст. 155, 1551 КпАП передбачено відповідальність за порушення правил торгівлі та надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, а також за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

А отже, контролери зазначили, що недотримання суб’єктом господарювання послідовності відображення обов’язкових реквізитів у паперових та/або електронних формах фіскальних касових чеків призводить до порушення порядку проведення розрахунків в частині недотримання вимог щодо форми розрахункових документів. Водночас застосування штрафних (фінансових) санкції до суб’єкта господарювання не передбачається за умови, що зміна послідовності рядків не призвела до спотворення інформації про розрахунки та не змінює суті здійсненої операції.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи