Новости

Прийняття учня на виробничу практику: чи повідомляти податкову?

07.05.2024
Тема:

Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального МУ Держпраці на офіційному сайті (https://ck.dsp.gov.ua/ «Новини») відповіли на запитання: чи потрібно подавати повідомлення до органів ДПС про прийняття учня на виробничу практику?

Зокрема, інспектори Держпраці зазначили, що для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних навчальних закладів (далі — ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та організаціями. Під час виробничої практики учні (слухачі) ПТНЗ виконують на виробництві роботи відповідно до навчальних планів і програм.

За виконані учнями роботи під час виробничої практики підприємства здійснюють оплату праці відповідно до укладених договорів про навчально-виробничу практику за фактично виконану роботу. Ці кошти перераховуються на розрахунковий рахунок ПТНЗ з метою виплати учням 50 % зарплати за проходження виробничої практики. Інші 50 % зарплати, нарахованої за час виробничої практики учням ПТНЗ, використовуються навчальним закладом.

Отже, на думку інспекторів Держпраці, трудові відносини з учнями ПТНЗ під час виробничої практики не виникають, трудові договори не укладаються, повідомлення про прийняття працівника на роботу до органів ДПС не подається.

Нагадаємо, що право для здобувачів освіти на виробниче навчання та практику відповідно до освітніх програм і угод між закладами освіти та підприємствами, установами, організаціями, що надають місця для проходження виробничого навчання та практики, передбачено ч. 2 ст. 53 Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII.

Водночас питання проходження виробничого навчання та практики здобувачами освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти регламентовано окремими нормативними актами. Зокрема, згідно зі ст. 25 Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР (далі — Закон про профтехосвіту) проходження виробничої практики на робочих місцях на виробництві чи в сфері послуг є однією з форм організації навчального процесу.

Участь підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності в цьому навчальному процесі полягає в наданні робочих місць або навчально-виробничої ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики (ст. 29 Закону про профтехосвіту).

Порядок надання підприємствами робочих місць учням для проходження виробничої практики регламентовано Порядком надання робочих місць для проходження учнями, слухачами закладів професійної (професійно-технічної) освіти виробничого навчання та виробничої практики, затвердженим постановою КМУ від 07.06.1999 № 992.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи