Новости

У медзакладів має бути можливість укладати договори з НСЗУ на період понад рік

02.05.2024
Тема:

Наразі контрактування між Національною службою здоровʼя України (НСЗУ) та медзакладами в рамках Програми медичних гарантій є однорічним. Це має певні недоліки, зокрема: стислі терміни для укладення договорів, дублювання попередніх угод на аналогічні пакети медичних послуг (близько 95 %), перевірка одних і тих самих документів. 

Тому за дорученням міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка НСЗУ розробило проєкт середньострокової моделі контрактування для медичних закладів у Програмі медичних гарантій (далі — ПМГ). Такий підхід неодноразово обговорювався з керівниками лікарень під час робочих відряджень очільника МОЗ,  також це питання порушували голови громад на останньому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. 

Напрацювання середньострокової моделі контрактування представила голова НСЗУ Наталя Гусак під час чергової апаратної наради в Міністерстві охорони здоровʼя. Запропонована середньострокова модель контрактування передбачатиме можливість для лікарень підписувати договори про медичне обслуговування населення за ПМГ на період більше ніж рік. Це, своєю чергою, дозволить закладам своєчасно отримувати оплату за надані послуги та завчасно планувати фінансову та операційну діяльність. Також запропоновані зміни сприятимуть зменшенню навантаження на медзаклади у частині переукладання договорів. НСЗУ ж матиме змогу проводити моніторинг та здійснювати точнішу оцінку роботи медзакладів, а також виконання ними договірних зобов’язань. 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи