Новости

Оплата послуг за допомогою платіжних сервісів та банківських застосунків: чи потрібно РРО?

01.05.2024
Тема:

Приват24, Ощад24/7, LiqPay, Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay, NovaPay – це сервіси, які увірвалися в життя українців та українського бізнесу в останнє десятиліття. Досить довгий час ДПС не могла визначитися з тим, як класифікувати розрахунки за допомогою таких сервісів для цілей застосування РРО. Певний час, податківці вважали, що оскільки в таких сервісах задіювалися реквізити картки, то значить розрахунок проведено карткою. А отже, РРО є обов’язковим до застосування.

Досить нещодавно, законодавець зробив крок до того, щоб розрахунки за допомогою цих сервісів не підпадали під застосування РРО, але лише поки що для послуг. У даному матеріалі ми розглянемо норми законодавства про РРО та позицію НБУ, щодо застосування РРО у разі проведення розрахунків за послуги за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів

З 10.12.2020р. ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. доповнено пунктом 14, який прямо передбачає, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО (далі – РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Згідно з роз’ясненням, наданим Національним банком України листом №57-0010/3184 від 15.01.2021р., законодавство України не містить термінів «сервіс переказу коштів» та «банківські системи дистанційного обслуговування».

Водночас, законодавство містить термін «система дистанційного обслуговування», що охоплює системи типу «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг», «платіжний за стосунок» та інші системи дистанційного обслуговування, які на підставі дистанційних розпоряджень клієнта можуть виконувати функції надання інформаційних послуг згідно з переліком, що зазначений в договорі між банком та клієнтом, здійснення операцій за рахунком клієнта.

До систем дистанційного обслуговування відносяться, зокрема, Приват24, Ощад24/7 тощо. До «сервісів переказу коштів», на думку Національного банку України, можна віднести сервіси банків (LiqPay тощо) та/або небанківських фінансових установ (Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay тощо), які мають ліцензію Національного банку України на переказ коштів без відкриття рахунків, що надають можливість споживачам здійснити оплату товарів (послуг), зокрема дистанційного.

Отже, зважаючи на вищенаведене та враховуючи позицію НБУ, можна дійти логічного висновку що, український бізнес при використанні Приват24, Ощад24/7, LiqPay, Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay, NovaPay для розрахунків за послуги може не застосовувати РРО.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи