Новости

Урядом прийнято порядок компенсації у 2024 році зменшення доходів місцевих бюджетів

16.04.2024
Тема:

Нарешті урядом прийнято порядок компенсації у 2024 році зменшення доходів місцевих бюджетів, в тому числі від надання податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів.

За повідомленням Мінфіну, загальний обсяг додаткової дотації на 2024 рік складає 33,4 млрд грн, з яких 19,3 млрд грн вже розподілено між місцевими бюджетами (решта буде розподілена за щоквартальними розрахунками).

У поточному році розрахунок додаткової дотації місцевим бюджетам з державного бюджету зазнав змін.

Якщо зазвичай її розмір базувався на розмірі доходів місцевих бюджетів від ПДФО, то у 2024 році для бюджетів територіальних громад, що розташовані на територіях активних та можливих бойових дій, додаткова дотація буде залежати від сплати податку на нерухомість, плати за землю та єдиного податку (це передбачено Постановою уряду від 12 квітня 2024 р. №425).

Розрахунок додаткової дотації у 2024 році проводитиметься щоквартально та враховуватиме доходи місцевих бюджетів у відповідному періоді минулого року.

Найголовніше: компенсація поширюватиметься і на суму несплачених місцевих податків, пільги щодо яких надаватимуться органами місцевого самоврядування на територіях активних чи можливих бойових дій, – особливо це актуально для громад, на територіях яких прийнято рішення про обов'язкову евакуацію населення. 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи